Drahá moja priateľka!

Viem, že teraz sa ti usmievať nechce. Tvoje viečka sú sklesnuté a tvoje oči smutné. Tváriš sa, že ti nič nevadí, že nie si ranená. Že to prijímaš….no ja viem, že ty to len hráš!

Hráš sa na tú silnú ženu, ktorú nikto a nič neprekvapí. Hráš sa na ženu, ktorá ráta s každou možnosťou. Na ženu, ktorá nepozná sklamanie. No nech si akokoľvek dobrá herečka, akonáhle sa zatvoria dvere tvojej izby, padáš.

zdroj: pexels.som

Ležíš na posteli ako mŕtva a skrývaš svoju tvár do vankúša. Búchaš o stenu a dúfaš, že je to len sen. Nadávaš po sebe a neustále máš pred očami „svoje zlyhanie.“ Máš pred očami to, že nie si dosť dobrá, že si sklamala…

Ale moja drahá, ty si nezlyhala! Ak ťa niekto odmietne, v skutočnosti ti nehovorí o tom, aký si. Hovorí, že nie si pre neho. Stále si tou úžasnou ženou, ktorá sa smeje ako blázon a užíva si každý moment s osobou ktorú miluje. Stále si tou skvelou ženou, ktorej sa občas nevydarí obed. Stále si ženou, ktorá má obrovskú silu v svojej kráse.

To, že sa cítiš byť odmietnutá, neznamená, že daný človek ťa nemá rád. Neznamená to, že nie si dosť dobrá. Neznamená to, že v živote ťa čakajú ďalšie odmietnutia. Práve naopak. Znamená to, že človek, ktorý ťa odmietol ťa má rád a váži si ťa, ale vie že si zaslúžiš niečo iné. Niečo čo ťa posunie inam. Možno ti tým chce ukázať smer, ktorý ťa urobí skutočne šťastnou.

Len ťa prosím, nemysli na svoje zlyhania, nedomýšľaj si aká si. Odmietnutie nemôže byť tvojím zrkadlom. Má ťa motivovať a povzbudiť, ukázať ti, že si silnou.

zdroj:pixabay.com

Je normálne že to budeš ťažko zvládať, ale to je v poriadku. Je normálne, že nás bolí odmietnutie. Ale nezúfaj! Veď ako sa hovorí:

“ Hlavu hore princezná, padá ti korunka!“

..nenechaj padnúť svoju korunku…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.