Máš jasný cieľ a chceš ho jednoducho dosiahnuť. Tvrdo makáš, aby si bol ozaj dobrý. Veľa tvoríš, plánuješ, vzdelávaš sa. Obetuješ svoj čas, aby si prišiel aj na koniec cesty. No nech robíš čokoľvek, jednoducho veci ti nevychádzajú. Si zničený a chceš to vzdať. Veď načo sa snažiť, keď aj tak to nie je tvoj osud?

No chcem ti povedať jednu vec – NEVZDÁVAJ TO! Je to totiž tá najhoršia vec, ktorú môžeš urobiť. Ak sa vzdáš, zničíš sa. Všetko čo ti dávalo silu, hoc ťa to hrozne vyčerpávalo, no aj tak to dávalo zmysel tvojmu životu. Teraz to stratíš a čo ďalej?

unsplash.com

Budeš odsúdený na všedný život, stereotyp, na nudu ktorá ťa bude zabíjať, hoc budeš zavalený prácou. Nespoliehaj sa na tú vetu: ,,Toto nie je môj osud.“ Ak ťa to núti byť tebou, rozvíjať sa, rásť ako osobnosť, ak je to všetko čo potrebuješ k šťastiu, CHOĎ ĎALEJ AJ KEĎ JE TO NESMIERNE ŤAŽKÉ.

Bola som tak blízko svojho cieľa, prišlo pár úskalí a na koniec som si povedala: ,,Toto nie je môj osud.“ A teraz keď sa pozriem späť a zamyslím sa nad tým, kde by som mohla byť, tisnú sa mi slzy do očí. VZDALA SOM TO a to bola nesmierna chyba. Stratila som skvelú šancu, ktorú už nikdy nedostanem späť. NIKDY!

unsplash.com

Tak ak máš pocit, že to nezvládneš, ja ti hovorím, že to zvládneš, lebo ak vieš, že jednoducho to je to, čo ťa robí tebou, tak bež za tým, hoc to nevyzerá vôbec ružovo. Neurob tú chybu, čo ja.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.