„Presne tak, ako spoľahlivo pôsobí zákon zemskej príťažlivosti  na všetku fyzickú hmotu na našej planéte, pôsobí spoľahlivo aj zákon príťažlivosti na všetky vibrácie.“
Esher Hicks

Čo je zákon príťažlivosti?

Jednoducho povedané, zákon príťažlivosti je schopnosť pritiahnuť si veci alebo dosiahnuť presne to čo chceš tak, že v to veríš. Sústredením sa na dosiahnutie daného cieľa tak, že myslíš pozitívne a daný cieľ dosiahneš.

Možno sa ti to teraz zdá ako tá najjednoduchšia vec na svete ale aj tu existujú isté pravidlá.

1. Musíš myslieť pozitívne

Teraz si možno povieš: ,,Ale veď to je jednoduché, to zvládne hocikto.“ No je to trochu náročnejšie ako sa zdá.

Je jednoduché ostať pozitívna ak sa ti darí, máš dobrý deň, nič ťa netrápi. Ale sú tu aj dni v ktorých sa ti nezdá byť nič pozitívne. Presne takéto dni sú tou ťažkou časťou. Nie je to ľahké ale snaž sa postupne „nastaviť svoju myseľ“ na to, aby hľadala pozitívne aj vo chvíľach keď ti je najťažšie. Nebude to zo dňa na deň takže sa nevzdávaj ak sa ti nebude dariť, daj tomu čas.

zdroj: unsplash.com

2. Predstavuj si, že si daný cieľ už dosiahla

Najlepšie to vysvetlím na príklade.Povedzme že chceš cestovať. Chceš ísť napríklad do Francúzska. Predstavuj si seba, vo Francúzsku, napr. niekde v kaviarni, si šťastná, dosiahla si svoj cieľ. Na túto predstavu sa zameraj. Mysli na to, že to už máš, nechýba ti cestovanie, už si to dosiahla. Nepociťuješ nedostatok, si spokojná s tým čo máš. Čo  ma privádza k ďalšiemu bodu.

3. Buď vďačná za to, čo máš

Pri predstave toho čo chceš, nezabúdaj na to, čo máš. Buď vďačná aj za každodenné maličkosti, za všetky veci ktoré máš, za všetkých dobrých ľudí v tvojom okolí, všetky dobré spomienky. Pripomínaj si dobré veci, namiesto tých zlých.

Takže si to zhrňme…

Zákon príťažlivosti ti zmení život ak budeš myslieť pozitívne, sústredíš sa na to dobré, sústredíš sa na predstavy o dosiahnutí cieľa a popritom nezabudneš na všetko dobré čo máš.

Ako zmení zákon príťažlivosti môj život?

1. Prejaví sa na tvojich vzťahoch, či už v priateľstve alebo v láske

2. Pritiahne peniaze a blahobyt
zdroj: unsplash.com

3. Zlepší tvoje psychické a fyzické zdravie

4. Pritiahne úspech

Veľa ľudí verí v zákon príťažlivosti, pretože vidia sami na sebe ako sa im mení život. Veda zatiaľ neprišla s logickým vysvetlením prečo tento zákon funguje, no prirovnáva sa to ku placebo efektu. Tak ako placebo efekt, aj zákon príťažlivosti funguje na základe myslenia. Vďaka stavu tvojej mysle dosiahneš svoje ciele a zmeníš svoj život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.