unsplash/elisa_cb

Hovorí sa, že maturita je len formalita. Avšak každý, kto si maturitou prešiel, vie, aké náročné a pomerne stresujúce to je. Nevieš, čo ťa čaká, ako to bude prebiehať, a vlastne naučiť sa učivo zo štyroch rokov tiež nie je med lízať. Minulý rok sa síce nematurovalo, ale tento rok je to zase vo hviezdach, a preto by si sa mala pripraviť na všetky možnosti, ktoré môžu nastať.

Či už študuješ na odbornej škole alebo na gymnáziu, predmetov na maturitu je pomerne dosť. Nehovoriac o tom, že každý z nich zahŕňa viacero tém, ktoré si možno v živote ani nevidela. Priznaj sa, že viac hodín si strávila pozeraním do stropu a rozmýšľaním nad jedlom, polovičkou, alebo jednoducho nad tým, prečo je stena biela. Robili sme to všetci a tesne pred maturitou sme nevedeli, čomu sa venovať skôr.

Našťastie je nová doba a mnoho mladých ľudí vytvára projekty na uľahčenie učenia sa. Ak si teda z učenia zúfalá, mám pre teba výbornú pomôcku. Povinné čítanie mnohí z nás zanedbávajú a radšej si obsahy jednotlivých diel prečítajú na internete, ktoré mnohokrát nie sú správne či kompletné.

Instagramový profil Zmaturuj za minútu však prišiel s nápadom ti tieto povinné diela priblížiť formou podcastov. Počúvaním sa toho mnoho dozvieš, oveľa viac si zapamätáš a popri ňom sa kľudne môžeš venovať aj iným činnostiam. Ďalším pozitívom je, že nemusíš sedieť nad knihou niekoľko hodín.

Tieto pomôcky ti dokážu učenie spríjemniť a naviac môžeš autorov projektu podporiť. Vďaka ich pomoci budeš schopná zmaturovať ľavou zadnou, presne tak, ako maturanti minulý rok. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife