Tento svet má tendenciu vytvárať predstavy o tom, čo je pravá láska a čo nie je pravá láska. No nechcem, aby sa moja láska k tebe stala len definícia.

Pretože láska je viac ako len to.

Nie je to len o motýľoch, ktoré pociťuješ v bruchu. Láska by nemala byť dramatická a toxická. Nemala by byť prenasledová a nemala by si ju naháňať. Nie je o tom, že budeš druhého človeka dusiť. Láska nie je o tom, že sa budeš vychvaľovať a všade prezentovať tvoj dokonalý vzťah, aj keď v realite to tak nebude. Nie je to o neúprimnosti a podvode.

Ak ťa ja budem milovať, tak to naozaj z celého srdca, aj keď ho pravdepodobne niekedy zlomíš.

Chcem ťa milovať s takou odvahou, že aj keď sa budem báť, čo bude po tom, budem stále s tebou. Chcem ťa milovať s nádejou, že si pre moju dušu presne to, čo potrebuje. Chcem ťa milovať s minimálnou náložou mojej minulosti a uvedomením toho, že si zaslúžim dobrého muža po toxickom vzťahu.

Chcem ťa milovať s istotou, s vedomím, že nie každý človek mi bude chcieť ublížiť a že aj ja sa môžem cítiť milovaná.

Chcem ťa milovať čisto, pretože s tebou budem plánovať budúcnosť a manželstvo. Chcem ťa milovať s trpezlivosťou, s láskavosťou, vediac to, že som vždy bola rýchla a s hnevom. Chcem ťa milovať len s zdravým a motivujúcim druhom lásky a nie s takým, ktorý z teba bude vyčerpávať energiu.

Chcem ťa milovať do takej miery, kedy bude láska pokojná, nesebecká a nebude sa cítiť stratene.

Láska nikdy nie je o našich sebeckých potrebách. Láska nie je založená len na užití si.

Rozhodni sa aj ty, milovať niekoho dňom a nocou. V jeho dobrých aj zlých dňoch.

Láska nikdy nebude dokonalá, ale práve boje, hádky a nedorozumenia nás nútia komunikovať, hľadať riešenia, kompromisy a rásť v láske.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.