Veľa žien si myslí, že muži si vyberajú partnerky len na základe ich vzhľadu. Na krátkodobé pobavenie pravdepodobne áno, no ak hľadajú spriaznenú dušu na celý život, dôležitejšie sú oveľa iné veci a vlastnosti. Ak majú ostať len s jednou ženou, musia si spolu rozumieť.

Podľa mužov by ich dokonalá budúca manželka mala spĺňať nasledovné požiadavky. Keď sa na to tak pozrieš, tieto atribúty prinesú aj tebe oveľa krajší, lepší a vyrovnanejší život. Pretože dvojica musí byť rovnocenná a dbať nielen na šťastie toho druhého, ale aj to vlastné.

Ako by mala vyzerať dokonalá manželka?

Romantická, ale aj vášnivá

Muži túžia po partnerke, ktorá je jemná a nežná a vie lásku prejavovať. Zároveň by však mala byť vášnivá a v spálni ukázať, že sa nebojí prevziať iniciatívu. Nehrá mŕtveho chrobáka a nečaká, kým za ňou príde chlap. Jednoducho koná a chlapa prekvapí v akejkoľvek chvíli.

Úprimná a otvorená

Perfektná žienka by si nemala nechávať nič pre seba a nemala by mať žiadne tajnosti. S manželom by sa mala podeliť nielen s tými peknými vecami, ale tiež problémami. Úprimnosť je veľmi dôležitá a nemala by sa hrať na niekoho iného. On sa predsa zamiloval do toho, aká bola.

Ambiciózna a snaživá

Chlapom sa páčia inteligentné ženy, ktoré sa nehanbia za to, čo majú v hlave a idú si za svojimi snami. Mala by sa snažiť, nebáť sa riskovať a nevzdávať sa. Rovnakú snahu na zlepšovanie páni uvítajú aj v rovine vzťahu.

Žiadna zbytočná dráma

Nikto doma nechce mať hysterku, ktorá bude všetko veľmi riešiť alebo vyvolávať hádky. Tichá domácnosť tiež nie je riešením. Dobrá manželka by nemala robiť drámu pri každej príležitosti a radšej by mala veci riešiť s chladnou hlavou.

Vtipná a spontánna

Zmysel pre humor a hravosť sú veľmi dôležité a páni tieto vlastnosti u svojich žien veľmi ocenia. Spontánnosť je len plusovým bodom. Netreba hľadať výhovorky, prečo sa niečo nedá urobiť, ale treba sa tešiť z nových plánov a možností.

Starostlivosť o muža aj o domácnosť

Áno, muži potrebujú vo vzťahu aj starostlivosť. Chcú mať upratané a navarené, aj keď vedia, že žena nepatrí len do kuchyne. O to viac sa tešia, ak partnerka zakaždým nefrfle a nesťažuje sa, ale urobí tieto veci preto, že ho miluje.

Vlastný život a záľuby

Žena by sa nemala podriaďovať vzťahu, ale mala by sa venovať aj vlastným záľubám. To isté platí aj o mužoch. To, že je niekto zadaný neznamená, že stráca právo na svoj vlastný život. O to viac sa budú obaja tešiť, keď podniknú niečo spoločne.

Vie, kedy treba byť ticho

Aj manželia potrebujú po svojom boku človeka, ktorý ich vypočuje, ak to je potrebné. Ich polovičky by preto mali vedieť, kedy je lepšie byť ticho a len počúvať. Netreba svoj názor vyjadrovať vždy, pretože nemusí byť žiaduci.

Zdravá a dobre vyzerajúca

Hovorili sme, že to nie je o vzhľade, ale nebudeme si klamať. Chlapi sa radi pochvália svojimi manželkami, preto by sa im páčilo, ak by sa o seba starala, pravidelne cvičila a dávala si pozor aj na stravu. Samozrejme, že koláč niekedy padne dobre, no treba poznať správnu mieru.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.