Myslíš si, že mužom ide iba o vzhľad? Pri krátkodobých vzťahoch možno. Ak si ale majú vybrať tú, s ktorou chcú zostarnúť a ktorú si chcú vziať, dôležité sú aj jej vlastnosti a povahové črty.

Ako by podľa mužov mala vyzerať dokonalá manželka, s ktorou budú šťastní a ktorú si budú hýčkať? Vzhľad sme sem nezahrnuli, zamerali sme sa predovšetkým na vnútro a na to, aká by žena mala skutočne byť.

Sebavedomá

Muži milujú sebavedomé ženy, s ktorými sa budú môcť pochváliť. Nechcú mať doma tichú a utiahnutú myšku, ale túžia po takej, s ktorou sa budú môcť zabaviť a budú tiež vedieť, že sa na ňu môžu kedykoľvek spoľahnúť.

Neháda sa

Asi nikto neobľubuje hádky, no chlapi ich neznášajú hádam ešte viac než my ženy. A hlavne ak sú bezdôvodné. Určite si už aj ty vyprovokovala výmenu názorov len preto, že sa ti niečo nepáčilo. Takéto veci sa dajú vyriešiť aj iným spôsobom než hádkou.

Romantika aj vášeň

Muži túžia po žene, ktorá ich zahrnie svojou láskou, no ktorá sa tiež vyzná v posteli, kde nebude ležať ako mŕtvy chrobák, ale bude aj činiť.

Vie povedať, čo chce

Čo ti je? – Nič. Situácia, ktorú dôverne poznáme asi všetky. Muži neznášajú, keď nevieme povedať svoj názor a to, čo nás naozaj trápi. A pritom vidia, že sme oduté a nemáme chuť sa s nimi baviť. Ak ťa niečo trápi, musíš to proste povedať. Oni v nás nedokážu čítať a nevedia si domyslieť, čo urobili zle.

Nerobí zbytočnú drámu

Ak si skutočná drama queen, muži ťa asi nebudú mať veľmi v láske. Neznášajú drámu, ktorá je navyše ešte prehnaná a točí sa okolo vecí, ktoré si to ani nezaslúžia. Toto si nechaj radšej pre kamošky, ale vo vzťahu to odlož na vedľajšiu koľaj.

Keď je treba, je ticho

Niekedy si chlap chce len oddýchnuť a pozrieť telku. Ak však stále budeš rozprávať a nenecháš ho vydýchnuť si, bude ešte viac podráždený. Niektorí chlapi proste potrebujú svoj priestor a chcú trochu ticha. A to ticho uvítajú aj vtedy, ak ti budú chcieť niečo povedať a budú potrebovať len to, aby si ich nachvíľu vypočula. Nemusíš rozprávať stále len ty.

Žienka domáca

Áno, muži chcú bývať v domácnosti, ktorá bude stále čistá, bude upratané a navarené. Samozrejme, že žena by nemala robiť všetko, no muži tajne dúfajú v to, že ich domáce práce obídu a o všetko sa postará ich milovaná žena.

Má zmysel pre humor

Muž túži po zábave a po tom, aby sa so svojou polovičkou zasmial. Nemusíš mať rovnaký druh humoru ako on, no ak sa vieš baviť a neurazíš sa hneď, máš len bod k dobru.

Či takáto dokonalá žena existuje, ťažko povedať. Ak však chceš mužom pomôcť pri hľadaní, aspoň budeš vedieť, ako by si sa mala správať, aby si svojho vyvoleného očarila. A možno si ho aj udržala.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.