Rozchod je naozaj nepríjemná vec. Niekedy kvôli nemu plačeš, inokedy nechápeš, čo sa vlastne stalo. Najmä, ak dostaneš kopačky z dôvodov, ktoré ani nedávajú zmysel. K nim patria aj nasledujúce 4 výhovorky, ktoré sú vo svojej podstate veľmi hlúpe, pretože nejde o skutočné dôvody, kvôli ktorým by sa vzťah musel skončiť.

Pohádali sme sa

Samozrejme, ak sú hádky vo vzťahu na dennom poriadku a hašteríte sa kvôli každej blbosti, je to oprávnený dôvod na rozchod. Ale ak ste zažili len jednu hádku či nezhodu, ktorej podstata sa dá rozumne vyriešiť, neznamená to, že ďalej spolu nemôžete fungovať. Ak sa skutočne milujete a rešpektujete, každá vec sa dá vyriešiť úprimnou debatou či kompromisom. Nič nie je tak zlé, ako sa zdá!

Nemáme radi rovnaké veci

A to je práveže dobre! Je skvelé, ak dvojica dokáže spolu tráviť veľa času a pritom si neliezť na nervy. Ešte lepšie, ak vás spájajú spoločné záujmy. No to, že máte radi niečo iné, neznamená, že ako pár nemáte šancu. Jeden od druhého sa budete učiť, občas budete mať čas iba pre seba a svoje záľuby. Poznám pár – zarytá vegánka a milovník hovädzích burgrov. Aj napriek tomu im to klape, tak pre aké veci by to nemalo vám?

Rutina

Je úplne prirodzené, že v dlhodobom vzťahu nastane akási „rutina“. Zvyknete si na seba, beriete sa ako samozrejmosť, riešite rôzne veci. Už to nie je len o zamilovaných pohľadoch a rande v meste. Ak vám vzťah príde zrazu ako nuda, nie je to ešte dôvod na to, aby ste si dali zbohom.

Spomeňte si na to, prečo ste sa do seba zamilovali, ako ste sa zabávali, rozprávajte sa, spravte si spoločné plány! Len vy dvaja ako kedysi. Alebo skúste spoločne niečo nové. Keď to vo vás stále je, iba vám to pomôže. No ak nemáte snahu, koniec sa skutočne blíži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.