pexels.com

Ženy sú krehké, hoci mnohokrát sa snažia v ľuďoch vyvolať opačný dojem. Snažia sa nedávať svoje city ipríliš najavo, byť nad vecou a občas sa nechápu ani ony samé v tom, že neustále dávajú šance ľuďom, ktorí za to nestoja.

Keď si ju stretol, okamžite ťa niečím zaujala. Bola mladá, slobodná žena, ktorá si užívala život a svoju slobodu. Zažila niekoľko nevydarených románikov, preto sa rozhodla, že viac sa k žiadnemu mužovi nepripúta. Mala toľko plánov a snov, ktoré si chcela splniť. Ale potom, si sa v jej živote objavil ty. Muž, ktorý od začiatku bol iný ako všetci ostatní. A možno práve preto si sa jej páčil. Mala rada inakosť, rôznorodosť, poznávanie nového. Nezaváhala ani na moment, veď nemala čo stratiť, povedala si. A ako čas ubiehal, vaša láska začala rásť. Boli ste spolu skoro neustále. Dokázali ste spolu hovoriť o všetkom, a aj to ticho medzi vami boli niečím iné, niečím výnimočné. Obaja ste boli zamilovaní.

View this post on Instagram

Stunning beauty! 📸 @neta_alchimister

A post shared by FashionBox (@the.fashionbox) on

Ale časom, ako to už býva, sa niečo začalo kaziť. Obaja ste nevedeli čo, síce ste o tom nehovorili, ale niečo bolo prosto inak. A zrazu ti začalo vadiť na nej úplne všetko a ona to samozrejme vycítila. Preto sa začala s tebou hádať, kričať a občas aj hodiny ignorovať tvoje narážky.

Ale všetko to robila iba preto, lebo ťa milovala. A milovala ťa úprimne.

Vedela, že niečo vo vašom vzťahu prestalo fungovať. Chcela od teba jedinú vec a to tú, aby si čo i len na chvíľu o ňu bojoval. Aby cítila to kúzelné niečo, čo cítime všetci, keď sme zamilovaní a sme na začiatku nejakého vzťahu. Potrebovala cítiť, že má pri sebe muža. Skutočného a hodného jej lásky, takého o akom si celý čas tvrdil, že si aj ty sám, že urobíš pre ňu všetko na svete. Ale opäť si sklamal ako tí muži pred tebou. Namiesto toho, aby si jej dal pocit toho, že je pre teba jediná, aby si urobil nejaké gesto, ktoré ju v tom utvrdí, odišiel si. A ublížil jej. Vraj to je jej chyba, tvrdíš. Ale mýliš sa.

Žena, ktorá v minulosti bola zlomená, nedá svoje srdce a lásku iba tak. Potrebuje čas. Potrebuje počuť každý jeden deň že ju nenecháš. Potrebuje ťa cítiť.

Ono to bude trvať nejaký čas, kým sa ti odovzdá celá, ale to preto, že nechce zažiť ten pocit znova. A práve preto máš o ňu bojovať viac. Lebo ona ti neujde, ona ťa nenechá. Iba skús čítať viac medzi riadkami to, čo ti hovorí. Pokús sa pochopiť aj to, keď mlčí. Lebo keď mlčí, niečo ju veľmi trápi, niečo jej veľmi ublížilo. A najhoršia vec akú si vôbec urobil je tá, že si ju zranil. Dokázal si ju presvedčiť, že láska je krásna a že má dať opäť šancu na to, byť šťastná po boku muža a keď tomu konečne uverila, uverila tebe, že to myslíš úprimne a navždy, tak si radšej odišiel.

Vzdal si to s ňou iba preto, že to bolo ťažké. A aj keď ťa srdce ťahá za ňou, už dávno zaspávaš pri inej, len aby si si zahojil rany. Ale uvedomuješ si, čo si vlastne spravil? Zranil si ju. Už nikdy nenájde dôveru v to, čo si zničil. Už nebude mať rovnaký pohľad na veci ako doteraz a to len preto, že keď na teba kričala, plakala, bola hnusná a zvyšovala hlas, ani na moment si sa neskúsil zamyslieť nad tým, čo všetko ti chce tým povedať.

Zlomil si jej srdce a zranil jej city a to len preto, že si sa upokojoval myšlienkou na to, že vo svete je veľa žien, ktoré ťa urobia šťastným. Tak sa spýtaj sám seba či jedna z tých žien dokáže vzbudiť to, čo ona, či jednej z nich dokážeš tak rozžiariť oči a vyčarovať úsmev ako jej a hlavne, či ti je jedno, že nespáva a myslí iba na teba, keď v noci leží so slzami v očiach. Lebo si bol muž, ktorý v nej vzbudil to, čo sa snažila už nikdy nenájsť. A odišiel, keď konečne uverila, že ty si ten, ktorý tú večnosť dodrží…

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating