Instagram/queen.plackova

Informácia, na ktorú čakalo takmer celé Slovensko, je konečne známa. Portál Noviny Plus zverejnil rozhodnutie súdu o tom, či schváli návrh prokurátora na odňatie slobody známeho páru. Pre niekoho ide o prekvapivý výsledok, no pre ostatných ani veľmi nie. 

V pondelok v ranných hodinách polícia zadržala 15 osôb podozrivých z drogovej trestnej činnosti. Následne boli všetci aj obvinení a medzi nimi sa nachádzajú aj manželia Zuzana a René Strauszovci. Na základe informácií z uniknutého uznesenia zločinecká skupina obchodovala nielen s pervitínom, ale aj s kokaínom.

Manželia mali byť údajne spojkou s vyššou spoločnosťou, kde nie je užívanie drog ničím výnimočným. Všetkým obvineným hrozí trest 15 – 20 rokov, no hovorí sa aj o možnosti 25 rokov alebo doživotie.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodoval v stredu v poobedných hodinách o tom, či obvinení poputujú do väzby alebo budú stíhaní na slobode. Na výsledok sme si však museli počkať až do dnešného dňa. Verdikt padol aj v prípade Zuzany a Reného.

Mnohých možno prekvapí, že podľa portálu Noviny Plus sudca neprijal návrh na väzobné stíhanie a Zuzanu s Reném prepustil na slobodu.

Zuzana Plačková už na začiatku hovorila, že sa k všetkému vyjadrí na svojom Instagrame, kde jej od pondelka pribudlo vyše 30-tisíc sledovateľov. Tvrdila, že je nevinná a má dostatok peňazí zo svojho legálneho podnikania.

Už čoskoro sa asi dočkáme aj jej instagramového vyjadrenia a názoru na to, prečo skončila v rukách polície. Keďže Zuzana si servítku pred ústa rozhodne nedáva, sme zvedaví, na čo všetko sa môžeme v najbližšej dobe tešiť.

Čakala si, že verdikt súdu bude práve takýto? 

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: Noviny Plus

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News