pexels.com

Mal si rád veci, ľudí. V poslednom čase viac iných ľudí a iné veci. Tvoj zoznam bol nekonečne dlhý. Zoznam milých aj milších vecí a ľudí sa ti rozširoval. Povedala som si, fajn, plníš si túžby, plníš si sny, o ktorých si ako malý chlapec iba sníval.

Jeden moment som na tom zozname bola aj ja. Mal si plány so mnou, túžby, ktoré zahŕňali moju podstatu. Tvojim zámerom bývalo nechať si ma na tom zozname navždy, vraj na prvom mieste pred všetkými tými vecami, čo ti ponúkal široký svet. Túžil si objať svet, ja som túžila objať teba.

A čo ak som ti chcela ja ponúknuť ten svoj svet? Nie prvoplánovo, ale tak naozaj, citovo. Bol si môj silný chlapec, dala som ti svetové veci. Bola som rukou, ktorá hladila tvoju rozbitú dušu. Boľavý pocit však otvoril dvere a skrz prešiel prievan zlých vnemov, ktoré som nedokázala udržať za tými dverami a ty si sa rozpadol na kúsky.

Nechcel si počkať, čakal si vraj pridlho a rozhodol si sa hľadať iné svety, ktoré ťa vraj postavia znovu na nohy. Chcel si byť opäť silným, ale už nie v mojom svete, zabuchol si za sebou a zhodil všetko, čo sme spoločne postavili. Trošku si tu pobudol a už nemáš záujem. Chvíľu si venoval pozornosť môjmu svetu a potom si sa rozbehol v ústrety tomu, kde boli dvere otvorené najširšie dokorán.

Zadúšal si sa, že ty objavovať už nikdy inú nebudeš. Že všetok čas stráviš opatrovaním toho môjho. Že si silným natoľko, že iná ti neučaruje. Neprešlo veľa a už objavuješ inú. Silný muž, ktorým si bol, stratil všetko, čo kedysi tak pevne držal a nechcel nikomu inému dať, s nikým iným sa deliť.

zdroj: unsplash.com

Zvykol si byť mojím silným mužom, lebo…

… silní muži sú zaneprázdnením maľovaním dokonalého sveta tej, ktorú si vybral.

… silní muži sú schopní neplavci, ktorí pre jednu kvapku v mori preplávajú všetky oceány sveta.

… silní muži sa nehrajú so sľubmi.

… silní muži robia svet svojej milovanej znesiteľnejším miestom.

… silní muži chytia srdce ženy, nielen jej telo.

… silní muži bez varovania, ale opatrne prebudia lásku v žene, ktorá nikdy nebola celá chcená iným.

… silní muži nájdu aj v nedostatkoch tej pravej zmysel svojho života.

Môj silný muž sa bez varovania stal slabým. Iba silný muž nemá čas hľadať si milenku, všetok svoj čas venuje iba tej jednej.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating