unsplash/Alejandra Quiroz

Obdobie zamilovanosti, povedzme si úprimne, je pre všetkých jedno z najšťastnejších a najkrajších období života. V ten moment sa nám aj upršané chladné počasie akosi začne páčiť. A prečo by nie, veď predsa nás má čo zahriať, naše srdiečko plné lásky.

Avšak láska sa neustále formuje a mení. Vedela si, že u mužov prechádza až šiestimi fázami? V tejto fáze ťa vie dokonca bez milosti aj opustiť!

Hodnotenie ako prvá fáza

V tomto je muž oveľa viac povrchnejší, pretože fyzický vzhľad u neho hrá dôležitú rolu. Kladie veľký dôraz na príťažlivosť na prvý pohľad. Zatiaľ, čo my, ženy, vnímame najmä sympatie a prvý rozhovor s ním, jeho zaujíma fyzický aspekt. Ak ho nepriťahuješ hneď na začiatku, veľkú pozornosť ti venovať nebude. Iste, každý muž má iný zoznam toho, čo sa mu na žene páči, takže nemusíš sa snažiť byť dokonalá v celej svojej podstate, muž si aj tak bude všímať len to, na čom mu najviac záleží.

Zamilovanosť ako druhá fáza

Ak ho teda zaujmeš po fyzickej stránke, je čas na druhú fázu. Vtedy sa muž snaží so ženou tráviť čo najviac času. V tomto období si prestáva všímať ostatné, pretože celú svoju pozornosť venuje len tej jednej.

Vytriezvenie ako tretia fáza

Po rozprávke prichádza skutočnosť. Totižto v tejto fáze sa muž začína na veci pozerať reálnejšie. Ak ho vzťah prestáva baviť, ženu vie opustiť bez akejkoľvek ľútosti, či žiaľu. Pokiaľ o vzťah naďalej stojí, vkladá do neho energiu.

Presvedčenie ako štvrtá fáza

Ale on sa chce aj uistiť, že to celé má zmysel. Zrazu mu hlavou prechádzajú pochybnosti, či by ho v živote nestretlo aj niečo lepšie. Ak mu však jeho vyvolená dá pocit výnimočnosti a lásky, nadobúda presvedčenie, že sa rozhodlo správne… A že so ženami je to ťažké!

Druhé presvedčenie ako piata fáza

Jemu jedno presvedčenie nestačí, chce ďalšie. V piatej fáze prichádzajú opäť pochybnosti a obavy zo vzťahu. Zvažuje výhody a nevýhody byť v tomto záväzku. Aj tebe to príde ako sebecký krok? Tu muž najčastejšie zlyháva.

Milovať ako šiesta fáza

Ak sa muž prebojoval až sem, je naozaj pripravený milovať. Nie každý sa sem ale prebojuje, hlavu hore, ak si ešte takého nestretla, vedz, že on si ťa nájde…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating