Keď si žena, ktorá cíti niekedy až príliš veľa emócií, toto je venované tebe. Tej, ktorá je empatická. Tej, ktorá vie milovať najviac na svete. Tej, ktorá sa o všetkých stará. Tej, ktorá sa za svoje pocity občas hanbí.

Príliš veľa emócií cíti občas každý z nás

Možno si sa narodila v jednom z týchto znamení. Nie je na tom nič zvláštne, len máš nevýhodu v tom, že ty ich cítiš stále. Nevieš sa zastaviť a mať myseľ čistú. Nevieš vypnúť a na nič nemyslieť. Si ku všetkým empatická, a keď si s ľuďmi, doslova pôsobíš ako špongia. Nasávaš emócie iných a vieš ich pochopiť.

V niektorých momentoch ti táto tvoja vlastnosť môže pomáhať, no inokedy sa kvôli nej veľmi trápiš. Cítiš všetko – radosť, hnev, smútok, stres, nervozitu, potešenie, úprimnosť, ale aj lásku.

Niektorí ľudia, hlavne tí, ktorí ťa nepoznajú, ti občas môžu hovoriť, že si precitlivená. Kvôli nim sa môžeš cítiť smutne a nešťastne. Je chyba v tebe? Je chyba to, že cítiš až priveľa? Nie. Pamätaj si, že by si sa nikdy nemala ospravedlňovať za to, čo máš v sebe. Časom prídeš na to, že je to dar, ktorý je vzácny. Veď ani slnko sa neospravedlňuje za to, že niekedy svieti až príliš a predsa ho má každý rád.

Musíš len nájsť ľudí, ktorí si ťa budú vážiť a budú vidieť, aký poklad v tebe majú. Pochopíš ich, pomôžeš im vyriešiť ich problémy, budeš tu vždy pre nich, budeš im robiť bútľavú vŕbu, budeš vedieť o všetkých ich emóciách a nikdy ich za ne nebudeš súdiť.

Ak si myslíš, že je s tebou niečo zle, keď cítiš ten ohňostroj v sebe, prestaň. Prestaň si to myslieť, pretože to nie je pravda. Je to však tak ojedinelé, že ľudia na to jednoducho nie sú zvyknutí. No ty si tu na to, aby si im to ukázala. Si zázrak.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.