Láska je krásna a aj zložitá. Na jej podstatu snáď nikdy neprídeme. Vedela si však, že zamilovanosť nie je iba náš pocit? Že láska skutočne ovplyvňuje náš mozog a telo? Ak nie, tieto 4 fakty ťa zrejme prekvapia!

Motýle v bruchu

Hovorí sa, že ak si zamilovaná, máš motýle v bruchu vždy, keď na daného človeka pomyslíš. Je to akési znamenie, že ho máš rada. V oblasti brucha naozaj niečo cítiš – je to výsledok adrenalínu, ktorý sa pri pohľade na niekoho, kto sa nám páči, vyplaví do tela.

Zamilovanosť = závislosť

Pocit zamilovanosti súvisí s chemickými procesmi v našom mozgu. Konkrétne za to môže nadprodukcia špecifických hormónov, ktoré simulujú až 12 oblastí mozgu. Takže sa to dá prirovnať k rovnakej závislosti, akú majú ľudia napríklad od kávy či kokaínu. Budeš šťastná, ak svoju drogu – milovaného človeka, dostaneš a budeš mať stále pri sebe.

Zlomené srdce

Zlomené srdce dokáže naozaj fyzicky bolieť. U každého jedinca je to iné, no čím dlhšie si so svojou láskou bola a čím viac si milovala, tým väčšiu bolesť ti dokáže sklamanie spôsobiť. Ide o takzvaný Syndróm zlomeného srdca. Látky, ktoré máme v tele počas zamilovanosti prudko klesnú a dokážu dokonca oslabiť aj náš imunitný systém. Ľudia si dokonca bolesť v hrudníku mýlia s infarktom.

Láskou proti bolesti

Ale bolesť sa dá láskou aj prekonať. Ak ťa čaká v živote niečo ťažké na psychiku, či fyzicky bolestivé, podpora niekoho koho miluješ ti značne pomôže. Ak ho budeš pri tom držať za ruku či na neho myslieť, pocit lásky zmierni všetko nepríjemné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.