Nebudeme si klamať. Každý vzťah sa raz stretne s realitou. Nie všetko bude iba také úžasné, nové a vzrušujúce aj po pár mesiacoch, či rokoch. Na to, samozrejme, nie je nič zlé. Znamená to, že ste si sadli a viete spoločne fungovať. Avšak, ak sa ti zdá, že ste zapadli do úplnej rutiny, možno by to chcelo znova zapáliť tú povestnú iskru.

To sa dá pomerne jednoducho. Vecami, ktoré bežne nerobíte si oživíte vzťah a znova sa na seba budete pozerať inými očami. Každá nová situácia, každá nová skúsenosť či zážitok, vás k sebe viac pripúta.

Zahrajte sa hru pre páry

Už myslíš na intímne záležitosti, však? Hry pre páry však nie sú iba o tom. Na internete nájdeš mnoho druhov – niektoré sú zábavné, iné akčnejšie, a pri niektorých sa oveľa hlbšie navzájom spoznáte. Vďaka tomu bude vaše puto silnejšie a znova sa zamilujete. Ver tomu.

Skúste vymeniť jeden večer pozeranie seriálu práve za nejakú hru. Spravte si príjemnú atmosféru, vypnite telefóny a venujte sa naplno jeden druhému. Ak nie ste za takéto vzťahové hry, skúste nejakú spoločenskú klasiku. Hlavne, nech ten večer nie je stále o tom istom.

Nová spoločná aktivita

Určite máte nejaké veci spoločné a dokážete tráviť čas aj pri obľúbenej aktivite. No aj z nej sa raz stane rutina. Preto je skvelé, ak si po istom čase viete nájsť niečo nové. Niečo, čo bude oboch baviť a budete pri tom spolu. Rok 2020 sa veľmi rýchlo schyľuje ku koncu. Čo tak ísť do toho nového s už vymyslenou aktivitou?

Nezáleží na tom, či bude dlhodobá alebo krátkodobá. Podstata je v tej zmene a čase, ktorý jej obaja venujete.

Premeňte aj obyčajné návyky

Aspoň malú zmenu je potrebné spraviť aj v každodenných návykoch. Možno sa ti to zdá ako nepodstatné, no každá maličkosť hrá veľkú rolu. Ste zvyknutí jesť pred telkou na gauči? Čo tak presunúť sa k stolu (aspoň na jeden chod denne) a pri jedení sa porozprávať?

Chodíte aj na malý nákup autom? Radšej sa prejdite. Vychutnajte si prechádzku a to, že aj táto obyčajná činnosť je vaša spoločná. Dohodnite sa, že každý druhý večer si budete namiesto telky čítať. Je toho tak veľa, čo sa dá počas bežného dňa pozmeniť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.