Život tesne po dvadsiatke môže byť niekedy zložitý a ty sa možno cítiš stratená. Tu je však pár rád do života, s ktorými sa ti možno bude žiť jednoduchšie a zvládneš lepšie každú prekážku či trápenie.

1, Vystúp zo svojej komfortnej zóny. Občas je nutné, aby si zabojovala o svoje šťastie a sny, a vyšla zo svojej komfortnej zóny. Ver mi, že ti to prinesie veľa nových skúseností, nových ľudí a aj zážitkov.

2, Maj odvahu žiť svoj život. Tvoj život patrí len a len tebe a preto je zbytočné neustále spĺňať očakávania druhých.

3,„Nikdy sa nehádajte s hlúpym človekom, ťahajú vás na ich úroveň a porazia vás so svojimi skúsenosťami.“– Mark Twain

4, Nikdy nerob rozhodnutia, keď si naštvaná. Nikdy nesľubuj, keď si šťastná.

5, Ak nevieš čo so svojim životom, je to v poriadku. Si možno momentálne stratená, no to neznamená, že to tak bude navždy a že je to niečo zlé. Je fajn občas sa cítiš, že nemá nič zmysel a že ťa nič nebaví, pretože vďaka tomu môžeš byť motivovaná a skúšať rôzne nové veci. Nie si jediný človek na Zemi, ktorý sa tak cíti a je úplne v poriadku, že ešte vo svojich 20-tich rokoch nevieš, čo presne chceš v živote robiť.

6, Najdôležitejší pohlavný orgán je mozog.

7, „Ak by sa ľudia pozreli do zrkadla, uvideli by osobu, ktorá je zodpovedná za naplnenie väčšiny ich modlitieb.“ – Ernet Hemingway

8, Je v poriadku byť single, nie je s tebou nič zlé. Nemusíš mať stále niekoho. Čo keď je teraz konečne čas mať rada samu seba? 

9, Ver v seba. Keď v seba nebudeš veriť, tak potom kto iný? Prestaň o sebe pochybovať a začni na sebe pracovať. Sebaláska je základ.

10, Prestaň sa stretávať s ľuďmi, pri ktorých sa necítiš dobre. Je to zbytočne stratený čas.

11, Ego je silné, no ty vieš, že to nevedie nikam. Priznaj si svoju chybu a pouč sa z nej. Len tak môžeš rásť a postupne byť lepším človekom.

12, Môžeš cvičiť, zdravo jesť, brať vitamíny, piť veľa vody. No ak nevyriešiš svoje problémy v sebe, nikdy nebudeš zdravá.

13, Nemíňaj viac, než máš.

14, Nikdy sa neber príliš vážne, aby si nemohla začať od začiatku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.