Unsplash/Allef Vinicius

Máš za sebou neúspešné vzťahy? Určite si si už kládla otázku, kde bola chyba. Prečo to nevyšlo? Je to kvôli tebe? Tvojmu správaniu? Alebo máš jednoducho smolu na tých nesprávnych mužov? Kvôli týmto myšlienkam máš strach z nového vzťahu a hovoríš si, že to tentokrát musí byť inak, však? 

I keď sme každá iná, a vzťahy rovnako tak, existujú 3 veci, ktorým by si sa mala v novom začínajúcom vzťahu vyvarovať. Len pre istotu.

Unáhlené závery

Párkrát ste si vyšli, a ty už meníš svoj stav na sociálnych sieťach? Randíte mesiac a už ho pozná celá tvoja rodina? Zdá sa, že by si mala trocha pribrzdiť. Muži sú jednoducho takí. Rýchlo sa vyľakajú, najmä, ak ide o vážne záväzky.

Možno to nedáva najavo, no v momente, keď začneš rozprávať o veciach, ktoré máte pred sebou, začne mu v hlave blikať výstražné svetielko. Nechávaj veci voľne plávať. Vieme, že túžiš po stabilnej láske, ktorá vydrží navždy, no tlačenie na pílu ti nepomôže.

Neprekroč hranicu kontroly

Jednou z najčastejších príčin nefungujúceho vzťahu býva neprimeraná žiarlivosť a a zasahovanie do osobnej slobody toho druhého. To, že ste vo vzťahu, ihneď neznamená, že ste ako samostatní ľudia skončili. Keď chceš byť vždy a všade s ním, pretože si čerstvo zamilovaná, je to síce pekné, ale trocha prehnané.

Rovnako tak aj “nenápadné” hovory a správy, aby si sa uistila, s kým a kde je. Keď sa začne chlap cítiť pod tlakom hneď od začiatku randenia, ďaleko to s ním nedotiahneš.

Neporovnávaj ho s ex

Veľká chyba! Nikdy, ale naozaj nikdy, neporovnávaj svoj nový objav so svojím ex. Kvôli tomu budeš mať pochybnosti a v tvojich očiach stratí aj ten nový dobrý chlap možnosť dokázať ti, že ti to s ním môže vyjsť. Sú to dvaja rozdielni muži, dva rozdielne vzťahy.

Keď si sa ešte nevyrovnala s minulosťou, je nefér, aby si hneď skákala do nového vzťahu. Zbytočne tak ubližíš niekomu, kto to s tebou myslí vážne.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating