Vzťah s otcom je veľmi dôležitý v živote každej ženy. Je to prvý muž, ktorý nás ochraňuje, dohliada na nás a dáva nám lásku.

Niektorí prišli preto, aby ma niečo naučili. Niektorí preto, aby neskôr odišli a ukázali mi, ako bolí strata a sklamanie. Iní zase preto, aby so mnou pobudli istú časť života a potom zase odišli svojou cestou.

A potom si tu ty ocko. Ty, ktorý si tu bol od prvého momentu ako moje oči uvideli svetlo tohoto sveta. Ty, ktorý si sa tešil s každého nového slovka, ktoré som vyslovila. Ty, ktorý si ma chránil pri mojich prvých nesmelých krokoch.

Bol si pri mne pri prvých nevydarených kamarátstvach. Stál si pri mne, aj keď moje oči zalievali slzy, lebo moje srdce bolo prvýkrát zlomené. Boleli ťa so mnou všetky moje odreté kolená či každá jazva, ktorú som si spôsobila svojou detskou nerozvážnosťou.

zdroj: freepik.com

Ak sa ma niekto niekedy opýta, kto bol mojou prvou láskou, vždy odpoviem, že si ňou bol ty. A aj stále si. Pretože takýto druh lásky trvá celý život. Otec a dcéra. Vzťah, ktorý nikdy nič nerozdelí. V každom mužovi, ktorého stretnem budem vždy hľadať teba.

Takú lásku, akú si mi dával ty. Pozornosť, ktorou si ma zahŕňal a taktiež spôsob akým si ma vždy ochraňoval pred každým a všetkým, čo by mi mohlo ublížiť.

Už prešlo veľa času od našich detských hier. Už nie som viac tá tvoja malá princezná, ktorej si splnil všetko, čo si na jej očiach videl. Už som vyrástla. Mám svoj vlastný život.

Čochvíľa aj svoju vlastnú rodinu. No napriek ubiehajúcim rokom, stále kdesi tam vnútri budem tvoja malá princezná a ty môj najväčší hrdina.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.