unsplash.com

Strach. Jedna z najsilnejších ľudských emócií. Dokáže hýbať masami. V čase 2. svetovej vojny to bol práve strach, ktorý dovolil masové vraždenie ľudí. Vystrašení ľudia sú schopní neuveriteľných vecí. Aký má vlastne zmysel báť sa?

Bojíš sa šoférovať? Bojíš sa zamilovať sa? Bojíš sa niekomu dôverovať? Tento strach nám do života nič dobré neprinesie. Myslíš si, že ja sa nebojím? Autoškolu som nespravila na prvýkrát, zvalila som na cvičisku tyč. Stále keď parkujem, mám to pred očami. Ale snažím sa, trénujem, šoférujem. Mám strach sa zamilovať. Čo, keď sa on nezamiluje? Čo, ak mi zlomí srdce? Všetky tie otázniky a čo keby nás brzdia v našom osobnostnom raste. Kto neskúsi, nezažije!

Nie je správne úplne sa na všetko „vykašľať“ a len sa zabávať. Myslím si však, že väčšina z nás sa zabúda zabávať. Chceme ísť na dovolenku či skúsiť bungee jumping. Neskúsime, lebo teraz nemáme čas. Kedy si ho nájdeme? Na dôchodku? Je dôležité naučiť sa relaxovať a odpočívať. Báť sa nemusí nutne predstavovať stopku. Náš strach predsa môžeme prekonať. Stačí sa len trošku zaprieť.

zdroj: unsplash.com

Mnohé z nás majú strach z lásky. Ale prečo? Veď láska je ta najkrajšia a nadprirodzenejšia vec. Nahovárať si, že „na to nie som pripravená„, „nie som dosť pekná„, „nikto ma nechce“ sú slová bojím sa zabalené v inom obale. Mať strach z lásky je podobné tomu, ako keby sa niekto bál dýchať. Láska dá nášmu životu nový pohľad, rozmer. Ešte skôr ako nás začne niekto milovať, musíme sa začať milovať my sami. Lásku nie je dôležité iba rozdávať, ale i prijímať.

Nie je správne žiť ako „pyšná princezná“. Ale zdravé sebavedomie človeku pristane. Byť tichá a hanblivá má svoje výhody a mnohým sa to páči. Mať zdravé sebavedomie nám pomáha poznať svoju hodnotu. Nenechať so sebou zametať ako s handrou. Vedieť si vypočuť cudzí názor a zároveň vedieť prezentovať svoj vlastný. Je dôležité vedieť sa presadiť.

zdroj: unsplash.com

Drahé ženy, prestaňte sa vo svojom živote báť. Chyťte svoj život za pačesy a začnite ho žiť naplno. Máte ho len jeden. Skúste, čo ste vždy chceli skúsiť. Choďte tam, kam ste vždy chceli ísť. Zamilujte sa. A to najdôležitejšie, nezabudnite snívať. Ale snívajte rozumne, lebo vaše sny sa vám môžu splniť.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating