Niekedy si ju ani nevšimneš. Vie sedieť v každej milej kaviarničke, ale vie ísť i na dobré pivo či kofolu do neďalekej krčmy.

Je tak trochu povediac chameleón. Občas vie hovoriť hlasno a jej smiech je nadpozemský, no občas nevydá ani hlások. Raz je jemná, inokedy tvrdá a odvážna. Miluje ísť do hôr na víkend, takisto, ako miluje objavovať Paríž či Londýn. Občas nevieš, čo od nej čakať, ale vieš, že je to dobrý a úprimný človek, ktorý by dal druhému aj posledné, ak by mu to malo pomôcť.

Je štýlová, no vie ísť aj v mikine a teplákoch, a je spokojná. Vie celé dni preležať v posteli s knihou v ruke a na druhý deň sa vybrať na Road Trip po Európe. Je nespútaná, nebojácna, avšak miluje, ak si ju jej chlap pritúli a ochraňuje ju. Neznáša cigaretový dym, avšak sem tam si jednu zapáli pri zvláštnej príležitosti. Každé ráno si hovorí, že aj keď deň nebude vždy úspešný, bude to skvelý deň a musí ho prežiť naplno. Svojmu mužovi dáva slobodu, avšak neznesie neveru. Miluje ho, avšak miluje i seba. Jej najlepšia kamarátka je zároveň i jej „frajerkou“, s ktorou má tiež akýsi vzťah.

Silná žena plače, hovorí o svojich emóciách a pocitoch. Nebojí sa však smrti, vraj to bude len ďalšie dobrodružstvo. Rýchlo sa zamiluje, občas si nadáva, ale vie, že sa aspoň opäť niečo naučila. Veľmi rada sa vzdeláva a priúča tomu, čo vie, že v živote bude potrebovať a naplňovať. Píše si svoje myšlienky do diára. Nemá problém ostrihať si vlasy, ak to treba.

zdroj: Photo by Candice Picard on Unsplash.com

Zbožňuje detský smiech a rada sa priučí niečomu z detskej mysle. Vie, že chlap nie je stred vesmíru a vo vzťahu sa stále snaží plniť si sny a učiť sa. Miluje módu, ale nechce byť príliš materiálna. Veľa času venuje pomoci druhým. Verí v niečo. V seba, v Boha, v hocičo, čo jej pomáha. Každý mesiac vyhodí niekoľko vecí, ktoré odovzdá ľuďom, ktorí to potrebujú. Ak má dobre vzťahy v rodine, snaží sa čo najviac s nimi tráviš čas.

Neskrýva sa za make-up. Sebavedomá je aj s ním, aj bez neho. Vie, že je iba človek, ktorý tiež robí chyby, ale snaží sa učiť z nich a zlepšovať sa. Je jej jedno, čo si myslia druhí. Počúva svoje JA. Miluje svoje telo so všetkým nedostatkami. Keď ju niekto opustí, nevyplakáva do vankúša. Snaží sa k veciam pristupovať racionálne. Ak ju niečo dojme, dá to najavo. Nebráni sa citom. Vie, že šťastie nie je ukryté v peniazoch. Vie, že cestovanie formuje jej osobnosť.

Vychutnáva si každý okamih naplno. Nezaujíma ju, že pribrala ďalšie kilá. Vie, že treba jesť i zdravo, ale netreba si stále niečo odopierať. Vždy sa pochváli, ak sa jej niečo podarí. Je verná. Nemá problém si kúpiť sama kvety. Nie je konfliktná a nesnaží sa vždy vyhrať hádku. Nesnaží sa za každých okolností prispôsobiť niekomu. Silná žena je krásna žena. Váži si samú seba a prijíma komplimenty. Vie, že je silná. A miluje to, že to vie.

„Som sebecká, netrpezlivá a trochu neistá. Robím chyby, nedokážem sa ovládať a občas to so mnou nie je ľahké. Ale pokiaľ ma neznesieš v tých najhorších chvíľach, potom si ma nezaslúžiš ani v tých najkrajších.“ – Marilyn Monroe

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.