Aj keď by mali byť ľudia vo vzťahu k sebe na 100 % úprimní, dobre vieme, že to takto vždy nebýva. Tentokrát sa však nebudeme baviť o rôznych klamstvách a falošnej láske, ale o akejsi druhej „tvári“, ktorú partnerovi ukazujeme, aj keď nemáme zlé úmysly. Práve naopak.

Mnohí ľudia si ani neuvedomujú, že to robia najmä v začiatkoch vzťahu. Možno to poznáš tiež, teda, stavíme sa, že si už určite spravila to isté. Spoznáš niekoho, kto sa ti páči. Či sa ešte len zoznamujete na rande alebo by sa už dalo hovoriť o vzťahu, určite chceš na neho robiť dobrý dojem.

Staráš sa o svoj vzhľad, vyťahuješ o sebe pozitíva a skrývaš negatíva, súhlasíš s jeho názormi, aby mal pocit, že ste si skvele sadli, … to všetko je úplne bežná vec, aj keď by nemala.

On sa ti páči a ty sa mu chceš rovnako. Preto možno povieš veci, s ktorými nie sú úplne stotožnená, ale zdá sa ti to ako maličkosť, na ktorej nezáleží. Lenže práve tieto maličkosti sa časom ukážu ako neškodné lži. Jedna sa spojí s druhou a po čase tvoj partner zistí, že vlastne nie si tou osobou, ktorú spoznal a zamiloval si ju.

Samozrejme, ak je medzi vami skutočná láska, tá pretrvá aj po dlhých rokoch, kedy už o sebe budete vedieť veľmi dobre každý detail. No to iba v prípade, ak šlo spočiatku o bezvýznamné maličkosti, ktorými si si dodala iba trocha šmrncu.

Ak však hneď na začiatku budeš klamať o dôležitých veciach a hrať sa na niečo či niekoho, kým nie si, never tomu, že budete žiť šťastne až naveky. Všetko to bude viesť iba k nezhodám, hádkam a nepochopeniu, až si jedného dňa uvedomíte, že ani neviete, prečo ste sa s tou osobou dali dokopy. Veď taký nikdy nebol! Alebo bol vždy?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.