pexels.com

Ľudia robia chyby, to je fakt. A schopnosť odpúšťať patrí jednoznačne medzi tie tie dobré. No kedy je odpúšťanie na mieste a kedy už nie? Ak sa v tvojom vzťahu stalo niečo zlé, a ty ešte rozmýšľaš, či ostať s ním alebo ho nechať tak, možno ti pomôže tento článok. My ti v ňom prezradíme, vďaka ktorým veciam, sa ti zaň ešte oplatí bojovať.

1. Pohádali ste sa. No a čo?

Hádajú sa vo vzťahu hádam všetci. A síce to nie je príjemná záležitosť, je nevyhnutná. A to hlavne k tomu, aby ste si povedali, čo máte na srdci, vyjasnili svoje postoje a vyjadrili to, kým ste. A síce sme všetci po hádke sklamaní a negatívne naladení, prejde pár minút – možno hodín, a cítime, že nám náš partner chýba a chceli by sme sa udobriť. A toto je presne ten pocit, ktorý ti napovedá, že tvoj vzťah za to stojí. Keď sa po hádke snažíš nájsť riešenie, a nie dôvody, pre ktoré ho opustiť.

2. Sú medzi vami rozdiely, no aj tak váš vzťah za to stojí

Protiklady sa priťahujú, no musia sa tolerovať. Ak on miluje extrémne športy a turistiku, zatiaľ čo ty máš rada teplo domova a romantické kaviarne, no stále dokážete urobiť kompromis, je to v poriadku. Nemusíš hádzať flintu do žita za to, že nebol zvyknutý (a ani nechce) robiť VŠETKY veci, ktoré ty tak miluješ. Skúste sa radšej dohodnúť. že keď ty sa zúčastníš niečoho, čo má rád on, no ty až tak nemusíš, potom si vymeníte roly a to isté urobí aj on pre teba. Kompromis dievča!

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: instagram.com/couple/

3. Nie všetko je jeho chyba. Poznaj tie svoje

Možno svojho partnera viníš za veľa vecí, za ktoré si môžeš ty sama. Možno si sa postupne prestala stretávať s kamarátkami, prestala si cvičiť, či si sa vzdala možností, ktoré si mala. NO musíš si uvedomiť, že k tomu ťa určite tvoj priateľ nedonútil. Bola to tvoja voľba a jedine ty to môžeš napraviť. Nezahadzuj hneď svoj vzťah, keď sa ti na ňom niečo nepozdáva. Pozri sa najprv na to, ako by si to mohla napraviť.

4. Kde je rešpekt, tam je nádej

Rešpekt je neromantický spôsob vyjadrenia lásky. Akonáhle sa dostanete za hranicu rešpektu, už nie je cesty späť. Na to, aby vzťah fungoval, v ňom musí byť obrovská dávka rešpektu. Len tak môžete vzájomne riešiť problémy.

5. Nepáči sa ti jeho štýl, no na tom nezáleží

Miluješ nakupovanie, sleduješ trendy a rada sa líčiš. Všade kam prídeš na seba pútaš pozornosť, zatiaľ čo tvoj partner, má „dajme tomu“ svoj štýl, ktorý ty neznášaš. No zaľúbila si sa do neho kvôli niečomu úplne inému, tak na to nezabúdaj.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: instagram.com/couple/

6. Občas vie byť otravný, no to dokážeme všetci

Ty nenávidíš to, že všade za sebou necháva ponožky a on zas to, že tvoje popadané vlasy má doslova všade. Nikto nie je dokonalý a aj vo vzťahu nastanú situácie (a bude ich naozaj veľa), kedy by si mu najradšej tu ponožku zobrala a niekam napchala. No to ešte nie je dôvod na rozchod. Otvorená komunikácia o tom, čo nám vadí, je základom toho, aby sa zlozvyk odstránil, alebo aspoň eliminoval.

7. Ak sa obaja snažíte, tak to stojí za to

Môžete mať ťažké obdobie plné hádok. Možno sa vám práve nedarí a nerozumiete si tak, ako by ste chceli. Aj toto obdobie príde, tomu ver. No to, čo sa zaň oplatí bojovať zistíš tak, že si budeš všímať, či aj on vynakladá úsilie o to, aby sa vzťah medzi vami napravil a zlepšil. Ak o teba bojuje, určite stojí za záchranu.

8. Vaša viera je odlišná, no kde by sme boli bez tolerancie?!

Ty si bola vychovávaná ako katolíčka, zatiaľčo on verí na reinkarnáciu a karmu. Každý ste jedinečný a to, že ste vo vzťahu ešte neznamená, že sa máte preorientovať. Ak sa milujete, rozdielne náboženstvo nemôže byť prekážkou, nežijeme predsa v stredoveku.

9. S jeho mamou sa nemusíte, no s ňou predsa žiť nebudeš

Ja viem, určite ti to skomplikuje život, no nestojí to za to, žeby si prišla o muža svojho života. Rodina tvojo priateľa bude tvojou súčasťou minimálne dovtedy, kým budeš s ním. No všetko sa dá nejak zvládnuť! Navyše, ak sa jeho alebo tvoja rodina bude snažiť rozdeliť vás, v konečnom dôsledku to môže váš vzťah ešte posilniť. A to je dobré nie?

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: instagram.com/couple/

10. Ostaň, ak cítiš lásku

Ľúbiš ho a vieš, že aj on ľúbi teba? V tom prípade nie je žiaden problém nevyriešiteľný. Ani diaľka, ani peniaze, ani rodinné pomery, ani vzdelanie či koníčky. Ak máme niekoho radi, myslím tak naozaj, že si uvedomujeme všetky jeho chyby a už dávno sme zložili ružové okuliare, no stále ho ľúbime, tak by sme mali zaň bojovať. Samozrejme vtedy, ak o ten boj stojí aj on.

 

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating