instagram/couplegoals

Rozchody majú mnoho tvárí. Bývajú bolestivé, ale aj také, po ktorých si konečne vydýchneš. Plné hádok, ale aj tie, pri ktorých si poviete priateľské zbohom. Také, ktoré ťa nemilo prekvapia, a tiež aj také, ktoré sa už dali očakávať.

Niekedy sú to dlhodobé nezhody, inokedy prekážky, ktoré chcete síce prekonať, no týkajú sa vecí, ktoré sú pre vašu spoločnú budúcnosť kľúčové. Nech sa akokoľvek snažíte, tieto 3 smerujú takmer vždy len k rozchodu.

Kde sa vidíte o 10 rokov?

Každý milujúci sa pár túži svoj vzťah spečatiť naveky. Aj keď svoju budúcnosť vidíte obaja bok po boku, iné to môže byť v otázke, kde sa o pár rokov vidíte ako jednotlivé osobnosti. Jednoducho, ty sa vidíš v rodinnom dome so psíkom na záhrade a dvoma deťmi, on v mestskom byte užívajúc si vzťah bez detí. Ty sa chceš usadiť, on túži ešte veľa cestovať. V istom momente vám to neprekáža, pretože žijete prítomnosťou, no čas beží a všetko sa bude meniť.

Zrazu si uvedomíte, že nie ste vo vzťahu šťastní, pretože vás obmedzil ako jednotlivcov. Prídu hádky o tom, čo s vami bude, a buď sa nezhodnete alebo sa jeden druhému bude musieť prispôsobiť. Na úkor vlastných túžob. A to nie je správne.

Je jedno, ako veľmi sa máte radi, no ak nedôjde ku kompromisom, pri ktorých budete obaja naozaj spokojní, rozdielna vidina budúcnosti je prekážka, ktorá sa ťažko prekonáva. Čím skôr si veci vyjasníte, tým menej bude rozchod bolieť.

Uviazli ste v stereotype

Stereotyp príde časom do každého vzťahu. Je to úplne normálna a bežná vec. Ak však ani jeden nemá snahu vymaniť sa z neho a aspoň raz za čas si dokázať, že váš spoločný život nie je iba samozrejmosťou, pôjde to s vami dolu kopcom.

Keď zo vzťahu vyprchá posledný náznak lásky, keď sa už o iskre nedá dávno hovoriť, a keď máte pocit, že si už jeden druhého vôbec neváži, buď to ukončíte skôr, ako sa budete nenávidieť, alebo ostanete zaseknutí vo vzťahu, ktorý vám berie energiu a robí vás nešťastnými.

O rešpekte či dôvere sa nedá hovoriť

Bez lásky vzťah fungovať nebude, ale rovnako to je aj v prípade rešpektu či dôvery. Bez nich dlhodobo nevydrží žiaden vzťah. Jedine, že v ňom nemáte čisté úmysly.

Pýtaš sa, čo to znamená mať vo vzťahu rešpekt? Nie je to predstava, že jeden druhému doma velí. Je to o tom, že vám záleží na názore toho druhého, že beriete na vedomie svoje názory, rozhodnutia a vzájomne sa podporujete. Práve to môže byť časom niečo, na čom vám už nezáleží. Vtedy vieš, že to znamená koniec.

Rovnako je to aj s dôverou. Tá je krehkou súčasťou vzťahu a ak sa raz naruší, už nikdy to nebude rovnaké. Skôr či neskôr si uvedomíte, že držať bez nej vzťah pri živote, nemá zmysel.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating