Photo by Caleb Ekeroth on Unsplash

Hovorí sa, že bez lásky sa nedá žiť. A tak premýšľam nad tým, ako je to možné. Aby sme žili, potrebujeme jedlo, vodu, aj tie peniaze. No aj keby sme mali všetko na svete, ale nemali by sme koho milovať, náš život by bol úplne prázdny. 

Je to zvláštne – na to, aby sme sa cítili kompletní, potrebujeme mať po boku niekoho, kto náš celok doplní. Nevystačíme si iba so sebou? Ako je možné, že aby sme mali pocit naplneného života, musí nám do neho vstúpiť niekto iný?

Nuž, pre to jasné vysvetlenie snáď ani neexistuje. Čo však vieme povedať je, že bez lásky naše životné kroky akosi nikam nesmerujú. Môžeš si predstavovať, akú skvelú kariéru v živote spravíš, no kto s tebou ten úspech oslávi? Kto ti bude dávať silu na tej ceste? Kto ti povie, ako je na teba pyšný?

Lásku potrebujeme, aby sme malo oporu, keď náš život zrazí na kolená. Lásku potrebujeme, keď sa nám bude všetko dariť. Láska, to je dôvod, prečo robíme veci s vášňou a s úsmevom na tvári. Ak miluješ, si šťastný človek. Ak si milovaná, si šťastný človek. Aj ty vďaka láske cítiš, že máš dôvod žiť. Že je tu niekto, komu na tebe záleží, pretože si jeden skvelý človek.

Každý z nás si ten cit môže vysvetliť po svojom. A to je na tom to nádherné. Jednu „vec“ vníma sto ľudí stokrát inak. Ten istý pocit vyvoláva v každom z nás odlišné myšlienky, iné spomienky, iné očakávania. Lásku v našom živote potrebujeme tak, ako vodu. Je zvláštne, že ako živé tvory potrebujeme k prežitiu aj niečo, čo nevidíme, niečo, čo nevieme popísať, no aj tak to celý život hľadáme. Preto, ak ti bola čo i len raz v živote dopriata, buď vďačná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating