Prečo opäť ja? Prečo sa to opäť muselo stať mne? Kde robím chybu? Je chyba vo mne? Prečo to tak musí byť? Prečo to konečne ja raz nemôžem mať jednoduché? Kamarátky sa dajú dokopy s vysneným princom na strednej či na výške a ja? Ja stále musím natrafiť na nejaké komplikácie. Veď už stačilo. Prečo to ony majú také ľahké, také jednoduché? A ja sa stále musím len trápiť ? Je to môj údel? Je mojím údelom to, že sa mám stále do niekoho zahľadieť a on proste len tak odíde?

Neviem.

Viem, že prežívaš to isté, no neviem ti na tieto otázky odpovedať. Myslela som si, že som už dostatočne poučená, dostatočne vyspelá, dostatočne odolná sklamaniam v láske. Omyl. Teraz mám pocit, že nikdy nebudem dostatočne pripravená. Chcela by som niekedy byť. Keby len moji priatelia okolo vedeli koľko je vo mne nezodpovedaných otázok…

Zdroj: unsplash.com

Poznáš ten citát? „Zbabelec je muž, ktorý vzbudí v žene lásku, bez úmyslu milovať ju.“

Bohužiaľ, keby toto bol ten pravý dôvod, tak si poplačem, ale dostanem sa z toho. Keby si ma neľúbil, a keby si mi to dal patrične aj najavo, naozaj si poplačem, no potom hrdo vstanem a budem svoj život žiť naďalej. Opäť sklamaná, opäť zničená, no ako žena vie a dokáže – našla by som v sebe silu a všetku ju pozbierala a postavila sa čelom zabúdaniu na teba.

Zdroj: unsplash.com

No potom je druhý citát – „Najhoršie je keď ťa ten druhý ani nedrží, ani nepúšťa.

Poviem ti, až teraz vo svojich dvadsiatich dvoch rokoch som úplne pochopila týmto slovám. Pretože, ty o mňa nechceš ani prísť, no ani si ma nechceš pripustiť bližšie. Si tu pre mňa kedykoľvek to potrebujem, no priam sa bojíš vzťahu. Prosím ťa, povedz mi prečo? Chcem ti bližšie porozumieť, lepšie ťa pochopiť. Vôbec prísť na to, prečo to je tak. Potrebujem odpovede. Potrebujem vedieť, či je chyba vo mne a ja nie som dosť príťažlivá a z tvojej strany nepreskočila iskra ku mne alebo sa naozaj bojíš toho, aké to bude keď odídeš preč. Ja som schopná to odlúčenie zvládnuť, tak prosím nájdi v sebe silu a pokús sa o to aj ty. Potrebujem to počuť teraz. Pretože toto – to miesto, na ktorom som teraz uviazla – je plné bolesti. Ani neviem prečo. Veď si mi nesľuboval nič, no napriek tomu moje srdce zavelilo. Neviem sa tomu brániť. Tak prečo? Prečo to konečne nemôžem mať jednoduché ja?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.