unsplash.com

Ľúb celým svojím srdcom. Neboj sa.

Často počúvam v mojom okolí, že pustiť si niekoho do života a zaľúbiť sa je hlúposť a tak ani vzťahy, do ktorých sa vrhajú neberú tak, že by to mohlo vykvitnúť do lásky.

Preto sa ich pýtam, a prečo si teda vo vzťahu? Niektorí sa odmlčia, iní priznajú, že v tom je strach zo samoty a iní si tvrdohlavo stoja za svojim názorom o skazených ľuďoch ,ako nič ako láska neexistuje a ako nič nemá zmysel. Ak sama nevieš na túto otázku odpovedať, choď si dať dlhú prechádzku a premýšľaj.

Áno, viem, mnoho ľudí ti ublížilo a mnoho ti ešte ublíži. Pretože sme ľudia, ubližujeme si navzájom a opúšťame sa navzájom. Nie sme stvorení byť  bezchybný, náš život nemá byť vyrovnaný a zaplnený len šťastím a pochopením. Stretávame rôznych ľudí  a nie s každým budeme „na tej istej vlne“.

pexels.com

Ale nikdy, nikdy už nepomysli na to, že láska neexistuje alebo, že je zbytočná.

Láska je to, čo dokáže zahojiť všetky rany na duši. Láska nás chápe, ale aj učí. Láska je zdieľaná radosť, ale aj smútok. Láska je dôvera. Láska je rešpekt. Láska je všetko čo potrebuješ.

Nikdy sa neboj ukázať čo cítiš, či už ide o nadšenie, smútok alebo o zaľúbenie. Nikdy. Ľudské city sú to najčistejšie čo v sebe máme. Tak prosím, neboj sa.

Bolo ti ublížené, ale láska ti tie rany zahojí, len musí prísť. Aj ľudia naokolo majú svoje rany, preto aj ten malý úsmev na ulici alebo kompliment, či objatie ktoré je prejavom lásky, im môže pomôcť v hojení.

                                                                Čo dáš, to sa ti vráti. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating