unsplash.com/@napr0tiv

Stredná škola sa nemôže rovnať vysokej. Odchod z domova na internát, párty, plno skúšok, či nové priateľstvá. To všetko ponúka vysokoškolský život, ktorý ti unikne ak ho neprežiješ naplno.

Aj napriek situácií, ktorá práve teraz nastala, je vysoká škola niečo úplne iné ako bola stredná. Musíš spĺňať zadania, učiť sa na skúšky a spoznávaš nových ľudí, ktorí sa na pár rokov stanú tvojimi spolužiakmi, spolubývajúci na internáte a párty kamošmi, ktorí ťa s veľkou radosťou opijú do nemoty.

Vysoká škola má byť vstupom do „dospeláckeho“ života, no napriek tomu na nej zažiješ plno nečakaných situácií, hlúposti, ktoré by nevymysleli ani malé deti, či tie najkrajšie spomienky. Práve toto štúdium ťa pripraví na ďalší život, možno na toho pravého a keď prejdeš vysokou školou a všetkými bláznovstvami, budeš vybúrená a pripravená na plnohodnotný vzťah.

Ak si zúfalá z toho, že si sama, nemáš životnú lásku ani len kamaráta s výhodami, ponúkam ti 3 dôvody prečo byť radšej na vysokej škole single.

1.Štúdium ti zaberie oveľa viac času

Vysoká škola je síce menej náročná na predmety, nemusíš sa hlásiť a písať písomky každú hodinu ako na strednej škole, no napriek tomu, máš nespočetne veľa seminárnych prác, zadaní či skúšok. Niekedy nevieš kde ti hlava stojí a ak by si po svojom boku mala priateľa, ktorí má v tom čase práve voľno, ver mi, oveľa ťažšie by si sa odhodlávala a púšťala sa do vypracovaní či učenia sa na skúškové obdobie.

2.Párty vysokoškolákov naozaj stoja za to

Aj keď je doba korony a väčšina klubov či barov je zatvorených, párty študentov, hlavne po odovzdaní a prejdení skúšok, nikdy nezakážu. Tie najlepšie spomienky a zbližovanie sa so spolužiakmi zažiješ práve na vysokoškolských akciách. Nejde tu o alkohol ani iné veci, ide o nadväzovanie kontaktov, ktoré ti neskôr po vysokej môžu poriadne pomôcť v tvojom ďalšom živote. A vieš si predstaviť ísť na takú párty a doma by ťa čakal priateľ? Ani ja nie.

3. Sloboda, sloboda a zasa sloboda

Si v najlepšom veku svojho života, kedy získavaš nové zručnosti, skúsenosti a kontakty. Chceš chodiť kam chceš a s kým chceš a nie sedieť doma pred telkou. Vysoká škola ťa pripraví na tvoj dospelý život a ver mi, ak sa vybúriš na vysokej škole, potom nájdeš toho pravého, pri ktorom už nebudeš mať potrebu vyhľadávať párty a budeš môcť viesť pravý dospelý život. Teraz si užívaj a nasávaj atmosféru, ktorú vysoká škola prináša.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating