Instagram/what.to.watchnext, Instagram/littlewomenmovie

Láska má mnoho podôb. Okrem tej partnerskej to môže byť láska rodičovská či súrodenecká. Darmo, rodinné puto je niečo tak silné, že je to ťažké rozdeliť. A aj vo chvíľach, kedy by si sa k iným ľuďom otočila chrbtom, pri tvojej krvi to nedokážeš. Vždy tu budú pre teba tak, ako ty pre nich. Nech sa deje čokoľvek.

Ak si chceš pozrieť dojímavé či vtipné snímky, ktoré ťa presvedčia o tom, že mať súrodencov je to najlepšie, čo sa ti mohlo stať, máme tu pre teba našich 7 obľúbených tipov. 

My Sister’s Keeper

Tento film nebude to, čo by si si ako prvé pod pojmom sesterská láska predstavila. Práve naopak, poukazuje na to, ako dokáže jedna milujúca rodina vstávať a padať, keď sa snažia vzájomne zachrániť. Cameron Diaz tú hrá matku, ktorá má doma 2 dcéry – jednu ťažko chorú a druhú tú, ktorá by ju mohla svojím orgánom zachrániť. Lenže mladšia Anna sa začne domáhať svojich práv a nechce byť viac darcom.

Ako znie jedna z hlavných myšlienok, tento jej krok buď rodinu zničí alebo práve vďaka tomu sa zomknú a pochopia jeden druhého.

Little Women

Malé ženy sú natočené podľa predlohy známej klasickej knihy od autorky menom Louisa May Alcott. Príbeh hovorí o štyroch mladých ženách, sestrách, ktoré majú úplne rozdielne vlastnosti a predstavy o tom, ako prežiť svoj život. No aj napriek tomu sú tu stále pre seba.

In Her Shoes

I v tomto filme stoja proti sebe dve sestry, ktoré sú úplne odlišné. Aj keď mladšia Maggie robí tej staršej iba vrásky na čele svojím nezodpovedným správaním, ona jej vždy podá pomocnú ruku. Až do chvíle, keď ju poriadne zradí. No ako už tušíš, rodina si k sebe vždy nájde cestu.

WONDER

Na prvý pohľad sa zdá, že tu ide o príbeh chlapca, ktorý sa kvôli svojej chorobou zdeformovanej tvári musí popasovať so životom. No je aj krásnou ukážkou rodičovskej a súrodeneckej podpory. Jeho staršia sestra ho vždy chráni, i keď sa často cíti ako na druhej koľaji. Mladší brat je napriek tomu jej najlepším kamarátom.

Yours, Mine And Ours

Trošku odľahčenia prináša film Moje, tvoje, naše, ktorý je dobrou rodinnou komédiou. Vieš si predstaviť, že by si k svojim súrodencom zrazu „dostala“ ešte ďalších? Nevlastní bratia a sestry vedú medzi sebou rôzne vojny, no keď ide o šťastie ich rodičov, pochopia, že musia držať spolu.

Frozen

Pridajme si tu aj jednu známu rozprávku. Frozen je o sestrách, ktoré boli najlepšie priateľky, až kým nemuseli ísť od seba. Anna podstupuje rôzne prekážky, aby ju našla a znova priviedla domov. Tu to puto pochopia aj malé deti, veď práve im bola táto rozprávka určená, i keď si ju zamilovali aj dospelí.

10 Things I Hate About You

Aj v tejto komédii sa bijú dve úplne rozdielne povahy sestier, ktoré musia spraviť jedna pre druhú niečo, aby tak získali to svoje. Na prvý pohľad sa ti nebude zdať, že sa vôbec majú rady, no len treba vedieť, v ktorých situáciách sa to dokáže prejaviť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife