Vzťahy sú vždy o dvoch ľuďoch. Nemôže to fungovať, ak všetky problémy zavesíš na plecia priateľovi. Rovnako ako to nemôže fungovať, ak budeš všetky problémy riešiť len ty a tvoj priateľ ti s nimi nepomôže.

O komunikácii vo vzťahu a vzájomnej podpore už vieš. Musia to byť základné piliere, ktoré vzťah držia, no predsa je tu niečo, čo v mnohých prípadoch urobí ešte viac.

A to je záujem. Ak vám vo vzťahu chýba, môže to vydržať, no nie na dlho. Ak sa o seba nebudete zaujímať, aký by malo zmysel?

Nie je to správny vzťah, ak tvojho partnera nezaujíma, aký si mala deň a čo máš nové.

Nie je to správny vzťah, ak sa nepýtaš, čo tvoj partner počas dňa zažil a čo sa mu stalo.

Nie je to správny vzťah, ak nevieš ani jednu jeho obľúbenú vec a koníček.

Nie je to správny vzťah, ak na teba kašle a nezaujíma sa o to, kde tráviš voľné chvíľky.

Nie je to správny vzťah, ak o sebe neviete tie najhlbšie veci a pozeráte do mobilu viac, než do srdca.

Všetko, čo pre dobrý vzťah potrebuješ, je úprimný záujem. Nehraný, nefalšovaný a vždy zvedavý. Najviac príťažlivé je, ak sa o teba tvoj priateľ zaujíma s cieľom ťa v niečom pochváliť alebo sa do témy viac zahĺbiť.

Ty pre svojho priateľa budeš viac láskavejšia, ak sa budeš pýtať. Ak budeš chcieť vedieť, či sa mu v práci stalo niečo zaujímavé. Dáš mu tak najavo, že si ho vážiš a máš ho rada. Nezáujem nemá nikto rád.

Aké by to bolo pre teba? Rozprávaš, rozprávaš a on nič.

Nevydrží vám to, pretože o seba nebudete dbať. Nebude medzi vami chémia a tým, že stratíte záujem nebudete ani vedieť, čo má ten druhý na mysli. Nebudete sa môcť prekvapiť, urobiť si radosť alebo potešiť sa.

Drahá, pevne verím, že tvoj vzťah je krásny a plný záujmu. Nestrať ho, prosím.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.