Nepotrebujem ťa na to, aby som bola šťastná. Šťastná viem byť aj bez teba, pretože je to vnútorný pocit, ktorý nemôže závisieť od nikoho iného. No potrebujem ťa mať vo svojom živote, pretože ťa chcem milovať.

Iba teba, žiadneho iného muža. Ak si však myslíš, že si môj jediný zdroj šťastia, si na omyle. Veľa vecí ma robí šťastnou – horúca káva hneď ráno, sladký koláč, dobrý pocit po cvičení, kúpenie si niečoho, po čom som dlho túžila, úsmevy od ľudí, ktorých mám rada, prechádzka zasneženou krajinou, dobrá hudba, splnenie nejakého cieľu a áno, aj ty ma robíš šťastnou.

Chcem ti iba ukázať, že na tebe nie som závislá. Kebyže sa rozídeme, môj svet sa nezastaví a môj život neprestane mať význam. Všetko by pokračovalo ďalej, akurát by som ťa nemala v živote.

Lenže ťa túžim milovať. Chcem ťa mať v živote, pretože si osoba, ktorú som si vybrala a chcem, aby si to vedel. Vyberiem si ťa každý deň, nikdy o tebe nezaváham a som schopná urobiť všetko, o čo ma požiadaš. Milujem ťa úprimne, neklamem ti a moje dni sú veselšie, keď sa vidíme.

Všetci ľudia na svete by si mali nájsť niekoho, kto je ako ty. Mali by vedieť, že ich partner im neprinesie šťastie, no môže k tomu do značnej miery prispieť.

Pocit šťastia, alebo nešťastia, nemôžeš zvaľovať na niekoho iného. Nemôžeš povedať svojmu partnerovi: „kvôli tebe som nešťastná/nešťastný,“. 

Vždy musíš vychádzať zo svojho vnútorného pocitu. Nemôžeš svoje šťastie nechávať na druhých ľuďoch – nie je to správne. Za tvoje šťastie si zodpovedná ty sama a väčšinou si nešťastná len preto, pretože tvoj partner/iný človek zareaguje odlišne, než si čakala.

Vytváraš si v hlave scenáre, ktoré chceš, aby sa stali. Keď sa nestanú, si smutná a nešťastná. Nájdi si niečo, vďaka čomu budeš šťastná každý deň – maličkosti, ktoré ťa prinútia sa usmiať. Ľudí iba miluj (z celého srdca) a nechaj ich milovať teba. Nenúť ich, aby mali na starosti tvoje šťastie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.