Pexels/Ketut Subiyanto

Aplikácie na zoznamovanie sú v tejto dobe veľmi populárne. Nehovoriac o tom, aká je situácia vo svete, pretože to daným aplikáciám len prospieva. Sú skvelé, samozrejme, no nemôžeme sa tváriť, že nám tieto vymoženosti nahradia osobný kontakt s človekom, ktorý nás zaujíma a páči sa nám.

Kvôli aplikáciám sa osobný kontakt dvoch ľudí znižuje. Častokrát to pri písaní len ostane a nezájde ďalej.

zdroj: Pexels/Roman Odintsov

Už prvé vety a slová ťa nútia urobiť si obraz o človeku, ktorého poznáš len prostredníctvom internetu. Nevypovedajú o ňom (dokopy) nič, no podvedome ťa nútia myslieť si o ňom vlastný názor.

Čaro osobného stretávania a randenia je v tom, že môžeš človeka spoznať bližšie a hlbšie. Vidíš jeho reakcie na rozhovor, vieš odhadnúť jeho pocity, emócie, môžeš sa mu pozrieť do očí a tak zistiť, čo si o tebe myslí.

Toto ti internet berie. Nemyslím si, že všetky aplikácie na zoznamovanie sú zlé, no netreba to s nimi preháňať. Asi ako vo všetkom – aj tu treba hľadať rovnováhu a tú správnu mieru.

Nemôžeš sa stať otrokom sociálnych sietí, pretože by ťa neskôr zničili.

zdroj: Pexels/Samson Katt

Človek je tvor spoločenský, a aj napriek tomu, že online zoznamovanie je v tejto situácii lepšie a bezpečnejšie, nemala by si ho uprednostňovať pred skutočným stretnutím a osobným kontaktom. Nikdy nevieš, kto sa môžeš za profilom skrývať a čo sa môže stať.

Vďaka osobnému kontaktu hneď vieš, či si s človekom rozumieš, či medzi vami prebehla iskra a či cítite medzi vami chémiu – tá sa dá rozpoznať aj na základe toho, ako veľmi ti človek vonia. Pretože vôňa človeka je pri zoznamovaní taktiež dôležitá.

Aplikácie na randenie sú teda niekedy zbytočné, pretože ti o človeku nepovedia pravdu hneď. Občas prejde mnoho dní, kým zistíš, kto je tá osoba, s ktorou si píšeš. Pri osobnom zoznamovaní nemáš takého „problémy“, pretože vidíš, ako sa daný človek správa a akú používa neverbálnu komunikáciu. Či mu je s tebou dobre, alebo zle.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating