Keď sa zaľúbiš a začneš chodiť s novým frajerom, najradšej by si s ním strávila celé dni od rána do večera. Nemala by si to však preháňať, pretože jednak z tohto pobláznenia rýchlo vytriezvieš a ešte aj prídeš o svoj vlastný život.

To, že si vo vzťahu, by nemalo znamenať, že teraz zabudneš na svoj doterajší život a ľudí, ktorí v ňom boli. Reč je napríklad o tvojej kamoške. Keď ti píše, či spolu nepôjdete von, vyhováraš sa, že nemáš čas, pretože si s ním.

Prestaň zrádzať takto svoju najlepšiu priateľku, pretože sa ti to vypomstí a keď to začneš ľutovať, už bude pozde. 

Priatelia sú tu pre teba vždy

Priatelia tu pri tebe väčšinou stoja vždy, no pri vzťahoch to môže byť poriadne vrtkavé. Ak sa na svoju kamošku teraz vykašleš, kto ťa bude utešovať, ak ti to nebodaj nevyjde? Kto pri tebe bude stáť, keď budeš potrebovať pomôcť?

Môžeš jej povedať aj také veci, ktoré frajerovi nie

Ak sa s frajerom pohádaš alebo sa budeš chcieť na neho posťažovať, komu to povieš, keď si sa na svoju kamošku vykašľala? Jemu takéto veci asi nechceš vešať na nos. Zo začiatku mu možno ešte nedôveruješ ani natoľko, aby si sa mu zverila so všetkým, čo ťa trápi. Preto by si mala svoj čas tráviť aj s priateľmi, ktorým môžeš povedať naozaj všetko.

Nemáš s kým tráviť voľný čas

Ak sa na kamošku vykašleš, nebudeš mať s kým tráviť svoj voľný čas. Lebo skôr či neskôr príde chvíľa, kedy spolu nebudete celé dni. On á predsa tiež svoje povinnosti a chce sa venovať aj svojim koníčkom. Ak od seba odoženieš priateľov, ostaneš zrazu sama a stane sa z teba tá, ktorá bude večne čakať, kým sa jej frajer vráti. Naozaj toto chceš?

Aj nakupovanie či prechádzka lepšie padnú aspoň vo dvojici. Prosím, nezanevri na svoju kamošku, aby ste si mohli aj naďalej užívať všetky príjemné veci.

Chýba ti rovnováha

A na záver, ak ostaneš bez priateľov, v tvojom živote bude chýbať rovnováha. Je predsa dôležité, aby si sa okrem vzťahu zameriavala aj na svoj vlastný život. Len tak budeš môcť byť skutočne šťastná a vyrovnaná.

Ak si sa v tomto našla, mala by si čo najskôr napísať svojej priateľke a ospravedlniť sa jej, že si ju zanedbávala. Nedopusť, aby si sa stala závislou na svojom frajerovi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.