Pexels/Abi Greer

Kamošiek môžeš mať aj desiatky, ale skutočných priateliek naozaj len zopár a dokázala by si ich porátať na jednej ruke. Čím sme však staršie, tým je ťažšie takéto priateľstvo si udržať. Aj napriek tomu je dokázané, že ak chceš byť skutočne šťastná, práve priateľstvo je kľúčom k tomu.

Predstav si teraz svoju najlepšiu kamošku. Dala by si za ňu všetko a je jednou z najdôležitejších osôb v tvojom živote. Je takmer ako tvoja sestra. Zdieľate spolu svoje úspechy aj neúspechy a viete, že sa na seba môžete spoľahnúť. Aj keď jej zavoláš o druhej v noci, nezruší ťa, ale vypočuje ťa a pomôže ti.

Prečo je teda priateľstvo dôvodom, že budeš v živote šťastná? Tvoja najlepšia priateľka…

Podporuje ťa

Môžeš jej prezradiť akékoľvek svoje plány a sny do budúcnosti, vieš že ťa bude podporovať, aj keď si ty sama nebudeš veriť. Dokonca ťa bude podporovať aj v tvojich bláznivých nápadoch, od ktorých ťa ostatní budú odhovárať. Ona chce, aby si bola šťastná a urobí všetko pre to.

Je tu vždy pre teba

Môžeš jej kedykoľvek napísať alebo zavolať a ty vieš, že ťa neodmietne. Stojí pri tebe a teší sa s tebou, keď sa ti darí a plače s tebou, keď si smutná.

Zlepšuje ti náladu

Nerada vidí, ako sa trápiš, preto sa vždy snaží rozveseliť ťa a zdvihnúť ti náladu. Vymyslí pre teba prekvapenie, vezme ťa na tvoje obľúbené miesto alebo na výlet.

zdroj: Pexels/JESSICA TICOZZELLI

Trávite svoj čas zmysluplne

Nie, behanie po nákupoch či vysedávanie na kávičke sa neráta. Ale určite ste spolu vyskúšali už rôzne kurzy, chodíte spolu do fitka alebo na prechádzky, zvyknete si spolu niečo navariť. Dokážete jedna druhú potiahnuť a spolu zvládnete všetko.

Dvíha tvoje sebavedomie

Aj keď si myslíš, že si v tých nových šatách tučná, presvedčí ťa o tom, že to tak nie je a len si blbá, že si niečo také môžeš myslieť. Tým, že ťa tiež podporuje, ti dáva najavo, že to, čo chceš, môžeš naozaj dosiahnuť.

Ak máš takúto priateľku, buď za ňu naozaj vďačná, pretože nie každý má rovnaké šťastie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife