Keď vidíme dokonalé fotky na sociálnych sieťach, čoraz častejšie máme tendenciu sa s týmito ľuďmi porovnávať. Pritom si nedokážeme uvedomiť, že neraz ide len o pozlátku, filtre a šikovného fotografa, ktorý z obyčajnej snímky dokáže urobiť hotové umelecké dielo.

No aj napriek tomu si si určite neraz povedala, že by si chcela žiť taký istý perfektný život, mať takú istú dokonalú postavu, navštevovať také isté luxusné dovolenky a žiť život ako z rozprávky. A potom si si uvedomila, že nič z toho nemáš. Máš plno starostí, nie si spokojná so svojou postavou a namiesto luxusnej dovolenky môžeš ísť akurát tak do Chorvátska. Prosím ťa, spamätaj sa a prestaň sa konečne porovnávať s ostatnými.

„Porovnávanie vedie k žiarlivosti. Buď sama sebou!“

Jediné, čo týmto dosiahneš, bude to, že sa budeš zbytočne trápiť, budeš mať nižšie sebavedomie a tvoje myšlienky budú plné negativity. Toto naozaj chceš? A pritom môžeš mať úplne normálny a šťastný život, ktorý môže byť pre ostatných úplne dokonalý, ibaže ty si to akosi nechceš priznať.

Nijako ti nepomôže, ak sa budeš zožierať takýmito myšlienkami. Mala by si začať riešiť menej hlúpostí a radšej sa tešiť z každej maličkosti. Zameraj sa radšej na seba. Ak chceš mať dokonalú postavu, nefňukaj, odlož ten hamburger a choď si zabehať. Nielen že sa budeš cítiť oveľa lepšie, ale ukážeš aj všetkým ostatným, že na to máš. Uvidíš, že potom sa začnú oni porovnávať s tebou a budú si hovoriť, aká si silná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.