instagram.com/amandainorlando

Niektoré dni jednoducho vstaneš z postele ľavou nohou a tvoja mizerná nálada sa s tebou tiahne počas celého dňa. Aj keď sa cítiš pod psa a nemáš chuť sa smiať, mala by si sa aspoň pokúsiť ostať pozitívne naladená. Niekedy je to jednoduchšie než si myslíš.

Hovoríš si, ako môžeš byť pozitívna, keď nemáš absolútne náladu? Ty si to v podstate len nahováraš a zmeniť to môžeš kedykoľvek, kedy sa ti zachce. Aj preto sme pre teba spísali 9 užitočných tipov, ktoré ti dokážu zlepšiť tvoju náladu a vďaka tomu budeš viac pozitívna a uvidíš, že aj tvoj deň bude lepší.

S úsmevom ide všetko lepšie a ľahšie. 🙂

1. Zavolaj rodine alebo priateľom

Možno sa kvôli pandémii nemôžete stretávať tak často, aby ste chceli a chýbajú ti. Nič ti teda nebráni v tom, aby si zdvihla mobil a zavolala im. Je jedno, či to budú tvoji rodičia, sestra, starká alebo najlepšie kamošky. Keď budeš počuť známy hlas a trochu sa spolu porozprávate, nálada sa hneď zlepší nielen tebe, ale aj im.

2. Choď do prírody

Pobyt v prírode je liekom takmer na všetko. Môžeš ísť sama, aby si bola so svojimi myšlienkami, môžeš ísť s frajerom, kamoškou alebo zobrať psa na prechádzku. Ak nemáš svojho, odporúčame zobrať vyvenčiť nejakého z útulku, ktorý sa určite veľmi poteší. Vypni na chvíľu aj mobil a len si užívaj to, že okolo teba je ticho.

3. Usmievaj sa, aj keď nemáš dôvod

Keď sa budeš pozerať na seba do zrkadla, usmej sa. Len tak, bez dôvodu. Alebo keď pôjdeš von, usmej sa aj na neznámych ľudí, prekvapíš ich ešte viac (aj keď cez rúško to teraz môže byť problém, no aj oči sa ti môžu usmievať). Snaž sa šíriť pozitívnu energiu.

4. Urob niečo pekné a nezištné

Opýtaj sa starkej alebo staršej susedy, či nepotrebuje ísť niečo kúpiť. Alebo upeč nejaký chutný koláčik a pár kúskov im odnes. Dnes sa už málokedy vidí, že niečo robíme len tak nezištne. O to viac potešíš obdarovaného a ten pocit je na nezaplatenie.

Pred Vianocami sa spúšťajú rôzne pekné projekty ako Vianočná pošta, Vianočný zázrak alebo Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Sleduj, kedy sa začnú tento rok a zapoj sa do nich. Stačí maličkosť, ktorou potešíš niekoho iného.

5. Pomôž niekomu, kto to potrebuje

Vidíš pri ceste babku, ktorá potrebuje pomôcť pri prejdení cez cestu alebo potrebuje pomôcť s odnesením ťažkých tašiek? Keď ideš po ulici, maj oči otvorené, pretože takmer vždy sa nájde niekto, kto potrebuje pomôcť. Môžeš sa tiež stať dobrovoľníčkou alebo prispieť pár eurami na nejakú zbierku či organizáciu, ktorá to potrebuje.

6. Tráv čas s pozitívnymi ľuďmi

Obklopuj sa ľuďmi, ktorí sú pozitívne naladení a nesťažujú sa neustále na to, čo sa deje okolo nás. Skús aj ty na chvíľu nesledovať správy, kde sa to hemží samou negativitou. Radšej si zavolaj alebo sa stretni s ľuďmi, ktorí dokážu pozdvihnúť tvoju náladu a zlepšiť ti deň.

7. Nauč sa byť vďačná

O vďačnosti sme už hovorili viackrát. Každý večer by si si mala povedať alebo napísať veci, za ktoré si počas toho dňa bola vďačná. Niekedy môže ísť o úplné maličkosti ako to, že si vôbec vstala, mohla si ísť do prírody alebo sa ti podarilo niečo, na čo si už dlho čakala. Čím viac si budeš slová vďačnosti opakovať, tým rýchlejšie sa naladíš na pozitívnu vlnu.

8. Urob si radosť nejakou maličkosťou

Už dlhšie túžiš po knihe, ktorú si videla vo výklade alebo na e-shope? Tak si ju kúp. Alebo ak máš chuť na koláčik, choď do tej cukrárne a dopraj si ho. Alebo si kúp novú sviečku, prípadne nejaký kvet. Čokoľvek, čo ti urobí radosť a zlepší tvoj deň.

9. Vyhraď si čas len pre seba

Viem, že máš veľa povinností, ale nejaký čas si vymedz len sama pre seba. Dopraj si kúpeľ alebo si čítaj knihu alebo si niečo dobré navar. Rob to, čo ťa baví a napĺňa. Stačí pár minút denne a uvidíš, že ťa to nabije energiou na zvyšok dňa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife