Nový mesiac sa nám začal a vo vzduchu pomaly cítime prichádzajúcu jar. Mala by si sa prebudiť zo zimného spánku a začať žiť trochu aktívnejšie. Aj napriek tomu, že nám to súčasné obmedzenia trochu komplikujú. 

Na začiatok stačí, keď začneš s jednou vecou. Môže ísť aj o úplnú maličkosť. Zisti podľa svojho znamenia, čo by si mala zaradiť do svojho života čo najskôr.

Pre všetky znamenia však máme ešte jednu vec. Nezáleží na tom, či si Býk, Baran, Panna alebo Kozorožec, všetci by sme mali začať viac čítať. Marec je označovaný ako mesiac kníh, takže teraz je na to ideálna príležitosť.

Nemusíš každý deň prečítať jednu knihu, to nie. Na začiatok si prečítaj jednu alebo dve stránky. Alebo si povedz, že budeš čítať aspoň 5 minút. Ide o chvíľku, ktorá ti neuberie z tvojho drahocenného času a aj napriek tomu si budeš môcť povedať, že si pre seba niečo urobila.

A čo by si mala počas marca ešte urobiť?

Baran

Urob si aspoň raz do týždňa smoothie. Nezáleží na tom, či tak urobíš na raňajky alebo olovrant. Vyskúšaj obľúbené kombinácie, ktoré nájdeš na internete. Určite nič nepokazíš banánom, bobuľovým ovocím, broskyňou alebo listovým špenátom.

Býk

Chodievaj viac vonku. Aspoň polhodinku. Choď na prechádzku niekam do lesa, aby si sa mohla poriadne nadýchať čerstvého vzduchu. Keďže veľa času tráviš zatvorená doma, chýba ti vitamín D.

Blíženci

Mala by si si dávať pozor na svoj spánok. Často ho podceňuješ a spávaš menej, než by si mala. Pokús sa chodievať spať skôr, aby si si počas noci oddýchla aspoň tých 7 až 8 hodín. Budeš sa cítiť lepšie a dobrý kvalitný spánok sa podpíše aj na tvojom vzhľade.

Rak

Zavolaj častejšie svojej rodine alebo priateľom. Keďže sa nemôžeme stretávať, aspoň takýto kontakt je veľmi dôležitý. Kedy naposledy si počula svoju starkú? Starí ľudia zvládajú toto obdobie oveľa ťažšie, nezabúdaj na to.

Lev

Počula si už o digitálnom detoxe? Presne to by si mala urobiť. S mobilom v ruke tráviš naozaj viac času, než je zdravé. Skús obmedziť sociálne siete a bezduché scrollovanie internetu. Radšej si nájdi nejakú záľubu, ktorou si skrátiš čas.

Panna

Zaraď do svojho jedálnička zdravšie jedlá zo zeleniny. Na internete nájdeš množstvo inšpirácie a určite si vyberieš niečo, čo ti bude chutiť. Ak sa začneš zdravšie stravovať, budeš sa cítiť oveľa lepšie a časom sa to odrazí aj na tvojej postave.

Váhy

Mala by si trochu spomaliť a neriešiť len prácu a povinnosti. Urob si aspoň raz do týždňa chvíľu len sama pre seba a trochu sa rozmaznávaj. Urob niečo, čo ti urobí radosť. Pre niekoho to bude horúca vaňa a relax, pre iných pečenie alebo kreslenie.

Škorpión

Tvrdo pracuješ, preto si zaslúžiš odmenu v podobe niečoho sladkého. Upeč si aspoň raz za dva týždne nejaký fajný koláčik. Môžeš aj zhrešiť a dopriať si nezdravý variant, no ak chceš dodržiavať zdravé stravovanie, vyskúšaj zdravšie alternatívy.

Strelec

Mala by si obmedziť svoje plytvanie a míňanie peňazí. Naozaj nepotrebuješ využiť všetky zľavové kódy, ktoré influenceri ponúkajú na Instagrame. Radšej by si si mala šetriť a mala by si si kupovať len veci, ktoré naozaj potrebuješ. Pred každou kúpou si polož otázku, či tú vec naozaj potrebuješ alebo ju len chceš.

Kozorožec

Mala by si si konečne urobiť poriadok medzi svojimi priateľmi. Už dlhšie sa odhodlávaš na to, aby si zo svojho života odstránila toxické osoby. Teraz je na to ideálna príležitosť. Možno to nebude jednoduché, no odľahne ti a budeš sa cítiť lepšie.

Vodnár

Pohyb je dôležitý, preto by si mala do svojej dennej rutiny zaradiť aspoň 10 či 15-minútové cvičenie. Začni sledovať tieto profily, kde nájdeš cviky aj pre začiatočníkov alebo na tvoje obľúbené skladby. Určite si medzi nimi nájdeš niečo vhodné a urobíš niečo dobré pre svoje telo.

Ryby

Mala by si myslieť viac pozitívne a nehľadať konflikty aj tam, kde nie sú. Nevyvolávaj hádky, neohováraj a nekritizuj. Radšej sa zameraj na seba a prestať si pripúšťať to, čo si o tebe myslia druhí. Budeš sa cítiť oveľa lepšie a slobodnejšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.