Ešte na strednej škole som sa spoznala s babou, s ktorou sme si ihneď sadli a stali sa z nás najlepšie kamošky. Išli sme spolu aj na výšku a boli to najlepšie roky našich životov, ktoré sme si dokonalo užili. No dnes sa už ledva stretneme a čím sme staršie, tým je to horšie. A nie, nie je to len koronou.

No čo je horšie, nedeje sa to len nám.

Poznám viacero žien, ktoré sa sťažujú na rovnaký príbeh. Prečo je v dospelosti čoraz ťažšie udržať si priateľstvo, bez ktorého sme si kedysi nedokázali predstaviť život?

Nebývate na rovnakých miestach

Najväčším problémom je to, že s najväčšou pravdepodobnosťou každá z vás býva v inom meste. Ak by ste boli pár kilometrov od seba, bolo by to ešte v pohode, no ak je každá na inom konci republiky, nebude ľahké dohodnúť stretnutie. Zo začiatku sa o to aj budete snažiť, no čoraz viac na to budete kašľať, až si uvedomíte, že ste sa nevideli pekných pár mesiacov.

zdroj: Photo by Hannah Busing from Unsplash

Každá ste niekde inde

Aj keď máte možno rovnaký vek, v skutočnosti sa každá z vás nachádza niekde inde. Tebe ide možno o kariéru a chceš to dotiahnuť ďaleko, ona sa zase usadila a má už dieťa. Čím viac sa vaše životy začnú meniť, tým rýchlejšie sa od seba budete vzďaľovať a napokon zistíte, že sa už ani nemáte o čom porozprávať.

Máte veľa povinností

Je to tak, aj keď by ste možno chceli, nemáte jednoducho čas. Musíte pracovať, postarať sa o domácnosť, nakúpiť, navariť a podobne. Len ťažko si asi nájdete čas na vysedávanie s kamoškou, ktorá sa nachádza ďaleko od vás. Niekedy by si možno aj chcela, pretože si svoj čas dokážeš zariadiť, no zaneprázdnená je ona. A s tým už veľmi nepohneš.

Máte rôzne koníčky

Ty rada tráviš čas v prírode alebo športuješ, ona možno radšej číta a volí oddychovejšie činnosti. Je úplne v poriadku, že každá z vás má iné koníčky, no potom nemôžeš čakať, že budete stále robiť veci spoločne. Počas školy ste si možno mohli vyberať, čo všetko urobíte, no teraz je čas trochu vzácnejší, a tak si dvakrát premyslíte, ako ho strávite.

Uprednostňujete vzťahy

Aj keď všetci prízvukujú, že by sme nemali zabúdať na svoj osobný život a kontakty s kamoškami, niekedy je to jednoducho tak, že radšej uprednostníš svojho frajera pred ňou. Pretože aj on veľa pracuje a neboli ste spolu už dlhšie. A nechceš ho predsa zanedbávať alebo o neho dokonca prísť.

Našli ste si nové kamošky

Aj toto sa deje a dosť často. Každá chodíte teraz do inej roboty, stretávate sa s novými ľuďmi, takže je úplne prirodzené, že si nájdete nových kamarátov. A možno aj novú najlepšiu priateľku. Ktorá bude nablízku vždy, keď to budeš ty alebo ona potrebovať. Za to sa však na nikoho nemôžeš hnevať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.