Aj keď je láska azda tá najkrajšia vec na celom svete, vzťahy bývajú komplikované. Je veľké šťastie, ak sa nájdu dvaja ľudia, ktorí so sebou dokážu fungovať a pracovať aj napriek tomu, že sa im do vzťahu postavili prekážky. Väčšinou sa po nejakom peknom čase musia rozlúčiť z tých najrôznejších dôvodov. A občas aj vtedy, keď necítia nenávisť a stále sa majú radi. Prečo je to tak? 

Nesprávne životné obdobie

Hovorí sa, že občas sme na správnom mieste, no v nesprávnom čase. Rovnako to býva aj pri vzťahoch. Môžeš stretnúť človeka, ktorý sa k tebe perfektne hodí a máte sa radi, no okolnosti vám akosi neprajú. Takou prvou prekážkou môže byť vek – ešte ste na vážny vzťah príliš mladí, máte pred sebou odchod na vysokú školu či ste ešte neokúsili skutočný dospelácky život. A aj to treba zažiť.

Možno ste obaja ešte nenašli v živote to pravé miesto a nemôžete sa nechať pripútať k človeku iba pre to, že sa máte radi. Človek musí byť spokojný sám so sebou a svojím životom, a ten pravý človek do jeho skladačky ľahko zapadne. Každý sa časom mení, a s tým sa menia aj jeho myšlienky, postoje a sny. A občas s nimi milovaný človek nemusí súhlasiť.

Inou situáciou môže byť aj fakt, že jeden z vás prežil rozchod po vážnom vzťahu, s ktorým sa (aj napriek opačnému tvrdeniu) ešte nevyrovnal. Nie je fér namotať človeka, s ktorým si rozumieš bez toho, aby si mala vyrovnané veci v sebe.

Jeden z vás nie je presvedčený o vašom vzťahu

Niekedy sa stáva aj to, že človeka miluješ nadovšetko, no on sa rozhodne nechať ťa. A ty nechápeš prečo. Veď všetko bolo tak skvelé, no nie? Odpoveďou je, že aj keď to tak nemusí vyzerať, to, čo cítiš ty, nemusí cítiť rovnako aj on. Jeden z dvojice nemusí byť o vzťahu až tak presvedčený a tieto pochybnosti vyústia v rozchod. I keď si myslíš, že sa rozchádzate napriek tomu, že sa máte radi. Každopádne, aj takéto rozhodnutie sa musí rešpektovať.

Tak, ako každý vzťah, aj každý rozchod ťa niečo naučí, niečo ti do života prinesie. Je v poriadku nechať ísť preč človeka, aj napriek tomu, že ho máš rada. Občas to tak musí byť, aby ste sa obaja niekam posunuli. A ver, že nič sa nedeje iba tak. Aj to, že ste si museli dať zbohom ti niečo prinesie. Možno si to uvedomíš po rokoch, no raz budeš vďačná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.