Vieš to. Vieš, že keď odídeš z toxického vzťahu, ktorý ťa nenapĺňa a ktorý ťa nerobí šťastnou neprehrala si. Naopak, ty, milá moja, si vyhrala. Dokázala si si uvedomiť to, že o tom život a najmä láska nie je. 

Tak sa pýtam, prečo plačeš? Prečo viem, že ten vankúš na posteli je noc čo noc mokrý od tvojich sĺz? Prečo si každé ráno dávaš na tvár falošný úsmev? On nezničil teba, on zničil samého seba. Môže sa hanbiť, že s tebou zaobchádzal škaredo a nemorálne. Muž, ktorý udrie alebo čo i len siahne na ženu so zámerom ublížiť jej, nie je muž.

pexels.com

Drahá, neplač. Nestratila si nič. Si to ty. Ty si tá silná žena dnešného moderného života. Dokázala si sa vzoprieť mužovi, o ktorom si si myslela, že bude tvoj manžel. Ach, aká som ja rada, že pravda vyšla najavo. Že si sa nedala a ozvala si sa. Pretože niekto tam hore si ťa šetrí pre niekoho špeciálneho. Pre niekoho, kto s tebou bude zaobchádzať ako v saténe, aj keď vie že si silná žena. Si pripravená a čakáš na niekoho, komu by si mohla venovať 100% svojej čistej a úprimnej lásky. On príde, a preto sa jedna kapitola tvojho života musela skončiť, aby sa mohla začať tá druhá. 

Tá radostnejšia, veselšia, krajšia, láskavejšia.

Neplač. Nesmúť. Môže to bolieť, viem že je to ťažké. Máte spoločnú minulosť a dlho ste spolu tvorili pár. Tých večerov v posteli bolo nespočetné množstvo, váš humor by sa nedal ani definovať, taký bol svojský.

pexels.com

Zvláštne … ako sa ľudia po čase menia. 

Držíš v ruke vašu spoločnú fotku a nevnímaš nič. Pozeráš sa do svojich šťastných očí, ktoré vtedy žiarili. Boli naplnené šťastím a láskou. No teraz všetko zapadlo prachom. Prišla jeseň a s letom si zobrala aj posledný kúsok nežnosti a dobroty. 

No ty nemáš byť prečo smutná, ty nemáš nič ľutovať. Niektoré rozhodnutia v živote bolia a sú ťažké. No nakoniec sa ukáže, že práve tie rozhodnutia boli najlepšie.

Odísť z toxického vzťahu, ktorý ťa vyčerpáva. Zostať sama a naučiť sa milovať samú seba. Počkať si na muža, ktorý si ťa bude vážiť. Stíšiť sa a zamilovať sa do svojej duše, znova a znova. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.