Photo by Gustavo Fring from Pexels

Máme to tu znovu. Fitká sú zatvorené a my by sme väčšinu svojho času mali tráviť doma. Ak nechceš celé dni len preležať a chceš pre seba niečo urobiť, domáce cvičenie je na to ideálne.

Existuje množstvo cvikov, stačí si len vybrať to, čo ti vyhovuje. V súčasnosti sú čoraz viac populárne aj posilňovacie gumy, ktoré sú ideálne hlavne pre cviky na zadok či nohy. Ak chceš do svojho cvičenia zaradiť práve cviky s gumou, určite sa zameraj na drepy, zakopávanie, roznožovanie či unožovanie.

Ideálne je robiť aspoň 2-3 série, minimálne po 10 až 15 opakovaniach. Určite si pozri nasledovné videá, kde uvidíš presnú ukážku, ako dané cviky robiť tak, aby si si neublížila.

Domáce cvičenie s posilňovacou gumou

View this post on Instagram

Tip na dnešní workout? 💪🏾🍑 Posilovací odporové gumy jsou oblíbeným nástrojem při cvičení hýžďových svalů pro pěkný, pevný a kulatý zadek. Zkuste: Nezapomeňte se rozehřát, pár dřepů nanečisto a jdeme na to: 1) Dřep 3×20 – zkuste zpomalit. S výdechem se zvedáte nahoru a pořádně tlačíte zadek k sobě. 2) Zakopávání ve stoje 3×15 – zadek celou dobu v kontrakci. Stojná noha je lehce pokrčená, aby byla v napětí. 3) Roznožování v sedě 3×15 – při roznožení držte nohy pár sekund a teprve pak povolte. 4) Zakopavání v kleče 3×15 – myslete na pevný střed, záda jsou rovná. 5) Unožování 3×10 – stojná noha je lehce pokrčená. Nohou netrháme unožování je kontrolované 6) Glute bride 3×15 – naprohybámd se v bedrech. Pánev zvedáme nahoru a nahoře stlačíme silou půlky k sobě a 1-2 sekundy setrváme nahoře. ______ Guma je Power Syster Booty band level 2 #musíšfurt#jdudosebe#bootyband#booty#bootyworkout#cvikynazadek#pevnyzadek

A post shared by FITNESS007.cz (@fitness007cz) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness