Fitness pomôcky

V posledných rokoch si mnohé z nás zvykli na cvičenie doma. Aj keď máme vo fitku viacero možností, neznamená to, že rovnako efektívne to nedáme aj v obývačke. Veľké stroje si tam síce nenasťahuješ, no tie správne fitness pomôcky ti veľa miesta nezaberú.

Či len začínaš alebo máš domáci workout už ako rutinu, nasledujúci pomocníci by ti chýbať vo výbave nemali.

Gumený expander

Odporová guma je veľmi šikovná vecička, ktorá ja malá a skladná. Pritom sa s ňou dokážeš skvele zamerať na silové cvičenia. Vďaka odporu, ktorý vytvára, sa sústredíš na ťah a tlak, čím precvičuješ svoju stabilitu, silu aj dynamiku. Rovnaké cviky s expanderom a bez neho, vypália v konečnom dôsledku naozaj rôzne.

Ženský zadok
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Fit lopta

Veľa z nás za ňu aj platiť nemusí, keďže sa v mnohých domácnostiach už nachádza. Nie je super len na chrbát, ale slúži aj ako fitness pomôcka na brucho, ruky i nohy. Ideálne vtedy, ak sa snažíš aj zhodiť nejaké kilá navyše.

Jednoručky

Doma zrejme nechceš mať desiatky činiek, no jedna do každej ruky, ktoré budú mať primeranú váhu na to, aby si ich efekt cítila, sa vždy zídu. Nemaj strach z toho, že ti narastú svaly a budeš vyzerať mužne, práve naopak, aj ako žena potrebuješ spevňovať. Či už chudneš alebo pracuješ na sile, pri cvičení je fajn mať v ruke závažia. Ak si sa ešte neodhodlala k ich kúpe, vyskúšaj aspoň fľaše s vodou.

Správna podložka

Medzi základné fitness pomôcky patrí aj podložka, no napriek tomu si mnoho ľudí povie, že je zbytočná, ak cvičia doma. Veď aj koberec je fajn. No nie, nie je. Každá podložka je iná a teda určená na iný typ workoutu. Či už je to joga alebo kardio. Vďaka nej budeš mať pohodlie a zabráni možnému pošmyknutiu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness