Muž a žena

Ak máš za sebou čo i len jeden vážny vzťah, zrejme si už aj ty zažila ten moment, v ktorom si premýšľala nad tým, prečo ťa tvoj chlap nechápe. Nech je už tvoja polovička akokoľvek skvelá, muži nie sú ženy a častokrát nám nerozumejú. Najmä, ak máme svoje dni či emočne vypäté chvíle, zdá sa nám, že nás priam prehliadajú. Chceli by sme, aby čítali naše myšlienky, no to sa nedá. Ako sa s tým zmieriť? A prečo muži ignorujú našu dušu?

Nuž, neostáva nám nič iné, len to brať ako fakt. Môžeš to skúšať akokoľvek len chceš, no nikdy sa nedostaneš do hlavy svojej polovičky, aby si si obzrela, ako to tam vyzerá. Jednoducho, mužom musíš povedať veci na rovinu a bez otáľania. Ak si ty v tej svojej hlave vymýšľaš scenáre a máš očakávania, nemôžeš sa čudovať tomu, že si neskôr sklamaná. A kvôli človeku, ktorý ťa sklamať ani nechce.

Prečo muži ignorujú naše pocity?

Bude to zrejme tým, že o nich nemajú ani tušenie. To my, ženy, máme v sebe nekonečný koktail pocitov, ktoré sa dokážu meniť v priebehu sekúnd. Sme šťastné, smutné, nadšené, sklamané, premýšľame nad každou možnou hlúposťou, … a oni sedia vedľa nás bez toho, aby si vôbec všimli, že naše myšlienky lietajú ako bláznivé strely. Chcela by si, aby videl na tvojich očiach, čo sa za nimi deje, však?

Všetky by sme chceli, aby náš drahý zbadal okamžite, že s nami nie je niečo v poriadku. Aby vedel, ktorá maličkosť nám urobí veľkú radosť. Chceli by sme, aby sa s nami vedel na rovinu rozprávať o veciach, ktoré sa skrývajú hlboko v našich myšlienkach. Lenže, ak im cestu k nim neotvoríme, nemôžeme čakať, že ich nájdu. Je to tak, ak chceš, aby sa on venoval tvojim pocitom, musíš mu o nich povedať.

Niektorí muži ignorujú tvoju dušu zámerne. Ale nie sú takí všetci. Sú tu aj tí, ktorým na nej záleží, no ak do nej nemajú ako nazrieť, nedokážu sa jej venovať. Netráp sa teda kvôli tomu, že ťa tvoja polovička nevníma, ak si mu to nedovolila. Nie je to jasnovidec. Pochopiť ťa môže len ten, ktorý dostane kľúč k tvojmu srdcu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating