Instagram/samanthabelbel, Instagram/apfashiontw

Plánovať zásnuby a požiadať ženu o ruku je veľmi stresujúce. Muž by mal byť poriadne pripravený a mať všetky dôležité informácie o zásnubných prsteňoch.

Podľa štúdie v magazíne The Knot sa zistilo, že z 5-tisíc opýtaných až štvrtina respondentov, míňa na prsteň od tisíc do 3-tisíc dolárov. Avšak, 11 % opýtaných ľudí odpovedalo, že na zásnubný prsteň minulo menej, než tisíc dolárov.

Čo je pri zásnubnom prsteni dôležité?

Trblietavé kamene a drahokamy by mali tvoriť základ správneho a nádherného prsteňa. 86 % ľudí si skôr vyberie diamanty, než smaragdy alebo zafíry. Diamant vyvoláva u ľudí pocit luxusu a lásky. Pre každého muža by mala byť jeho žena drahokamom, ktorý našiel na celý život. Pokiaľ ju tak muž nevníma, manželstvo by nemuselo dopadnúť úspešne. Keď si totiž chlap niekoho vyberie, daná osoba by mala pre neho predstavovať celý vesmír. Aspoň na určitý čas, kým neprídu deti. 🙂

Diamant však nemusí byť len krištáľovo-biely na to, aby bol populárny a chcený. Jedinečný fialovo-ružový skvost, ktorý je známy ako „The Sakura“ sa predal za 29,3 miliónov dolárov. Stal sa tak najdrahším diamantom, aký sa kedy predal, informoval aukčný dom Christies.

Taktiež treba brať do úvahy finančnú situáciu. Žena nemôže od muža čakať, že jej kúpi prsteň za milióny, pokiaľ na to nemá alebo má iné povinnosti, ktoré ho stoja vysoké náklady. Aj keď bolo kedysi pravidlom, že zásnubný prsteň by mal stáť dve-tri výplaty, v dnešných časoch to neplatí. Mladý pár, ktorý uvažuje o svadbe, viac myslí na šetrenie do budúcnosti (medové týždne, dom, auto, výbavička pre dieťa, dovolenky, …).

Človeku, ktorý uvažuje nad kúpou zásnubného prsteňa, odporúčame túto kalkulačku, ktorá mu pomôže rozhodnúť sa, akú sumu môže minúť na tento šperk.

Posledným bodom je partnerkin vkus alebo očakávanie. Hoci sú zásnuby rozhodnutie muža, nemôže sa riadiť len podľa seba a nedívať sa na to, aký vkus má partnerka. Musí brať do úvahy to, že jeho nastávajúca bude tento kúsok nosiť do konca života. Mal by byť jemný, nežný, nemal by kričať a byť extra farebný. Vo vyššie spomenutej štúdii sa ukázalo, že až 48 % respondentov si vyberá pre zásnubný prsteň biele zlato. Je to stará klasika, ktorou sa nič nepokazí.

Zdroj: christies.com, theknot.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife