Vzťahy vôbec nie sú jednoduchou záležitosťou. Od prvého vážneho vzťahu sa učíme spolunažívať s človekom, ktorého milujeme, no občas by sme ho najradšej udreli panvicou po hlave. Nerobte to, ževraj to bolí.

To, že mužské pokolenie je silné svedčí aj to, akým spôsobom dáva svoje pocity najavo. Kým konečne prizná, že ťa miluje, prejde minimálne pol života. Avšak väčšina mužov, aspoň podľa štatistík, vyjadruje svoje emócie práve neverbálnou komunikáciou a svojimi činmi.

Poďme sa teda pozrieť na to, aké maličkosti sú prejavom lásky tvojho partnera.

1. Snaží sa počúvať

Je pomerne ťažké počúvať všetky naše nápady, novinky a problémy. Chlap, ktorý ťa miluje, sa ťa snaží počúvať. Občas síce myšlienkami ubehne k futbalu alebo sa zamyslí nad dôležitosťou stromov na zemi, no väčšinu času ťa naozaj počúva. A aj vtedy, keď vôbec nechápe, o čom vlastne rozprávaš.

2. Plní ti priania

Už naše staré matere vedeli, že čo chlapovi nepovieš, to nemáš. Stačí vysloviť jedno prianie a muž po tvojom boku nad týmto tvojím želaním rozmýšľa dni aj noci. Raňajky do postele, žiadny problém. Pripomeň mu to ale aj ďalší deň, pretože komunikácia je základom každého šťastného vzťahu. Všetko je potrebné povedať na rovinu.

3. Trpí tvoje rozmary

Porovnaj si zásuvku svojho chlapa s tou svojou. Myslím si, že značný rozdiel v pomere šiat tam určite nájdeš. Občas síce zahundre, že tých vecí máš strašne veľa, je šťastný. Muži sa radi prezentujú upravenými a krásnymi ženami, ktoré im iní závidia. Aj keď potom žiarlia, je to povzbudenie ich ega, akú krásnu ženu zbalili.

Taktiež do tejto kategórie patria aj vlasy. Všade samé vlasy. V odtoku, v posteli, v kuchyni, na telke, v práčke či v ústach. Skrátka všade samé vlasy, ktoré však na nás milujú, a preto ich len v tichosti trpia. 

4. Stará sa o teba

Ak ťa naozaj miluje, stará sa o teba. O tvoje bezpečie, tým že ťa v noci odvezie domov, príde pre teba do práce, pýta sa, kde si a s kým. Aj keď je to mnohokrát otravné, ide o druh starostlivosti. Ochraňuje ťa pred hmyzom, z ktorého máš panický strach. Donesie ti ovocie alebo sa ťa len po dlhom dni, keď vyzeráš ako múmia, spýta, ako ti je.

5. Žije pre teba

V každej jednej správe, ktorá ti od priateľa, manžela či snúbenca príde, je skryté: “myslím na teba”. Pýta sa: “Ako bolo v práci?” Myslí na teba a dúfa, že je všetko okej. “Kde si ?” Bojí sa o teba. Aj keď sa len pýta, čo bude na večeru, ber to pozitívne. Oceňuje tvoje kulinárske umenie a nevie sa dočkať, keď si večer vychutná jedlo v tvojej prítomnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.