Zamyslené dievča
Pexels/José Luis Photographer

Žiadna žena si nevyberie, do akého muža sa zamiluje. Veľmi jednoducho sa potom môže stať, že jej srdce horí pre toho nesprávneho, ktorý si vybral inú ženu. Je ti tento scenár blízky?

Byť tou druhou nie je príjemné a ani správne. Ty si si vybrala jeho, dala si ho na piedestál a všetko si prispôsobila jemu. Avšak, pre neho si ty prioritou nikdy nebola. Vybral si inú a ty si bola len tou druhou. Bábkou na hranie, keď ona nemala čas alebo chuť.

Byť tou druhou vo vzťahu je to najhoršie, čo sa môže stať. Si totiž s chlapom, ktorý ťa skutočne nemiluje. Je s tebou len z nudy alebo zo zotrvačnosti. Už si na teba zvykol, prečo by to mal teda meniť? Radšej si po práci zájde k jeho vysnívanej a k tebe sa večer pritúli do postele. Zaspávaš so slzami v očiach, pretože vieš, že pre neho nebudeš nikdy dosť.

Byť tou druhou a nebyť prioritou je večný boj o pozornosť. Túžiš po tom, aby sa ti viac venoval, aby v tebe videl to, čo aj na začiatku, aby si pre neho bola celý svet, aby videl tvoje dobré vlastnosti a všetko to, čo zvládneš a dokážeš.

Byť tou druhou znamená, že si v neustálom strachu a napätí, kedy konečne povie „rozchádzam sa s tebou a idem za inou“. Necítiš stabilitu a istotu, ako by to malo byť v pravom vzťahu. Cítiš chaos a pomaly rozpadávajúce sa srdce. Bojuješ o kúsok lásky, ktorý ste spolu mali, no aj tak si ho zobral niekto iný.

Avšak, byť tou druhou tiež znamená, že si nevážiš samu seba. Nemáš dostatok odvahy a sebavedomia na to, aby si odišla. Nevieš si predstaviť, že budeš slobodná a tak sa radšej trápiš. Nevidíš svoju hodnotu a to, že niekto iný by ti toto v živote neurobil, pretože by si pre neho znamenala celý vesmír.

Byť druhou alebo prvou ženou je rozhodnutie. Je len na tebe, čo si zvolíš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating