Prečo mačka pradie

Patríš k milovníčkam týchto štvornohých miláčikov? Pokiaľ jednu máš, určite si sa niekedy zamýšľala nad tým, prečo pradie. Naivne veríš, že je to znak spokojnosti a slasti? Toto je 5 hlavných dôvodov, prečo mačka v skutočnosti pradie. Možno budeš prekvapená.

Je dôležité poznať príčinu pradenia tvojej mačky, aby si mohla vyriešiť prípadný problém. Ak máš obavy ohľadom jej pradenia, odporúča sa navštíviť veterinára, ktorý ti pomôže stanoviť presnú príčinu a určiť plán liečby.

Viac zaujímavostí o mačkách nájdeš aj v ďalšom našom článku. Vedela si napríklad, že pomalým žmurkaním prejavujú človeku lásku a vo voľnej prírode takto preukazujú dôveru? Alebo že vedia mať akné či nájsť cestu domov, aj keď sú na dlhé kilometre vzdialené?

Ženská intuícia
zdroj: Instagram/miss.rapunzelchen

5 dôvodov, prečo mačka pradie

Označenie územia

Mačky sú teritoriálne zvieratá a pradenie im pomáha označiť svoje územie. Týmto spôsobom môžu signalizovať iným mačkám, že toto miesto je ich a že si ho musia strážiť.

Stres

Pradenie môže byť aj prejavom stresu u mačiek. Ak sa cítia ohrozené alebo neisto, môžu začať priasť, aby sa ubezpečili, že sú v bezpečí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife