A vtedy nechceš počuť žiadne akože povzbudivé slová. Vnímaš realitu takú, aká je. Čistú a krutú. Nedokážeš myslieť na nič iné. Nedá ti to dýchať, dusíš sa vo vlastnom tele, v spleti svojich myšlienok. Situácia, v ktorej sa nachádzaš ťa zožiera. V duchu rozbíjaš všetko naokolo, kričíš, chceš to dostať zo seba von, ale v skutočnosti sa ani nepohneš. Iba sedíš a po tvári ti stekajú stovky sĺz. Tvoje vnútro je ako krajina po búrke. Vyprahnutá, bez života, energie a pozitívnych vyhliadok do budúcnosti. Nechceš viac pokračovať. Na pomyselnej batérii tvojho života svieti nula. Nula percent – to je presne toľko, koľko aktuálne máš. Nula percent schopností na úsmev, nula percent túžby, snov, chuti do jedla. A vieš čoho je sto percent? Samozrejme, že to vieš. Sto percent odporu k tomuto idiotskému svetu. Sto percent otázok „Prečo?“, sto percent nenávisti voči svojmu životu.

Nechávaš sa unášať prúdmi smútku. „Rob si so mnou čo chceš“ už viac nie je veta sľubujúca nové posteľové zážitky. Je to veta rezignácie.  

zdroj: unsplash.com

Dôveruj svojim doterajším víťazstvám

Drahá, viem, ako sa cítiš. Nie si v tom sama. Nech je dôvodom vyššie popísanej situácie čokoľvek, zvládneš to. Znovu sa postavíš na nohy. Viem, že to nebude prvý raz a viem, že si už takúto situáciu nikdy nechcela zažiť. Už naposledy si čerpala z posledných síl a dúfala si, že sa to viackrát nestane. Ale je to tu. Život ti dáva ďalšiu lekciu. Už ani nerátaš, koľká v poradí to je.

zdroj: unsplash.com

Nezúfaj, možno ani netušíš, aká silná si. Si schopná prekonať ďalší úder neférového života. Dokážeš prehltnúť aj toto sústo okorenené trpkosťou reality. Máš moc povedať „Nebudeš si so mnou robiť čo chceš!“, a vyjsť z tejto situácie ako víťazka. Ako zakaždým doteraz. Spomeň si na to, čo všetko si už prekonala. Čo si dokázala. A aj keď si nevymyslela nový liek, nezachránila ľudský život, nezaložila firmu, ver svojim vlastným víťazstvám. Spomeň si na to, ako si sa dokázala preniesť cez bolestivý rozchod, ako si hrdinsky uniesla rozvod svojich rodičov, ako zvládaš hádky vo svojej rodine. Alebo dokonca, keď si vo svojom živote vyčarila úsmev na tvári aspoň jednému človeku – zvíťazila si.

A teraz mi urob láskavosť. Vyčar úsmev na tej krásnej tvári aj sama sebe a začni pomaličky zdolávať ďalšiu prekážku. Si taká odvážna a silná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.