Moja zlatá, viem, že to teraz bolí. Ale príde obdobie, keď si povieš, že práve touto bolesťou si si musela prejsť. Je to cesta ako sa stať silnejšou, ako sa stať ženou. Na to, aby si stretla Pána Dokonáleho, si musíš niečo pretrpieť, popáliť sa a zistiť na tých, kvôli ktorým ti teraz srdce krváca, čo je pre teba dobré a čo vôbec chceš.

Viem, počula si to asi miliónkrát. Tiež ti pravdepodobne radí mama alebo kamoška ako každej z nás. Ale toto všetko je iba o tebe. Ty sama si tým musíš prejsť. Sú dni kedy sa necítiš dobre, pripadáš si neatraktívna, nemáš čo na seba. Nepretvaruj sa, nechaj to plynúť. Precíť aj túto negatívnu skúsenosť, pretože bolesť rovná sa iba bolesť, ale bolesť a odpor rovná sa utrpenie. Si to jednoducho ty, nie každý deň predsa slnko svieti. Ako povedala Sofia Loren: “Pokiaľ ste nikdy neplakali, ako by mohli byť vaše oči krásne?“

zdroj: unsplash.com

Snaž sa pomaly vzchopiť, vyhrabať sa z toho. Každý deň je tu nová príležitosť začať od začiatku. Áno, niekedy to nepôjde, ale ty to nevzdávaj. Začni na druhý deň odznova. V tomto obmedzenom svete máme ešte stále kopec možností. Prečo počúvať niekoho kto možno vôbec nemá pravdu? Prečo ti dáva rady kamoška, ktorá keď sa nad tým reálne zamyslíš, nemala nikdy vzťah dlhší ako rok? Je to všetko o tebe, ty sama vieš, čo cítiš. Ty sama vieš, čo je pre teba dobré a čo máš rada, tak sa na to zameraj.

Tráv čas s ľuďmi, ktorí ťa majú naozaj radi, rob to čo ťa baví, nájdi si nejakú aktivitu, zamestnávaj sa. Ži tu a teraz, pre daný moment. Užívaj si jedinečné chvíle strávené s rodinou a priateľmi, neobmedzuj sa, buď vďačná za to čo máš, nezáviď, neohováraj. Vychutnávaj si tvoju obľúbenú maškrtu, tráv chvíle dlhými prechádzkami so svojim psíkom, zabávaj sa do rána bieleho, kúp si tie parádne šaty v tvojom obľúbenom obchode, zamakaj na sebe v práci, nauč sa niečo nové, čítaj tie správne knihy, počúvaj hudbu čo poláska tvoje srdce.

Len už nekrvácaj, neubližuj sama sebe kvôli niekomu kto za to vôbec nestojí. Si silná žena a toto všetko sa pre niečo deje. Deje sa to preto, že si na ceste dospieť, dozvedieť o sebe niečo viac, čo chceš, čo máš rada, aká naozaj si. Tak do toho, môžeš začať pokojne aj dnes 😊

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.