Photo by Lili Kovac on Unsplash

Zdá sa, že my. ženy, sa dokáže obetovať pre kohokoľvek a akokoľvek. Pre človeka, ktorého milujeme, alebo niekoho, koho chceme očariť, občas strácame vlastnú sebaúctu. A to je vec, o ktorú by si nemala prísť. Ak si nebudeš vážiť samú seba, nespraví to ani nik iný.

Vo všetkom, čo v živote robíme, hovoríme, radíme, by sme mali začať najprv od seba. Je to jednoduché. Keď chceš, aby ťa niekto rešpektoval, musíš mu ukázať svoju hodnotu. Nikto na svete nebude brať vážne tvoje slová či činy, ak si nebudeš sama za sebou stáť.

Keď budeš meniť názory ako ponožky, prispôsobovať sa druhým ľuďom, vo všetkom s nimi súhlasiť a počúvať ich rozkazy, budú s tebou zametať dovtedy, kým si to necháš. Prestaň sa podceňovať!

Každý človek má svoju vlastnú hlavu, svoje názory a hodnoty, za ktorými si musí stáť. Počúvaj svoje vnútro a svoju hlavu. Povedz ľuďom NIE, ak sa ti niečo nepáči. Daj im najavo, že ovládaš svoj život, že to nerobia za teba oni. Na prvom mieste musíš byť ty sama.

Tráv čas tak, ako chceš. Nečakaj na iných. Nikdy nepros o pomoc či radu od niekoho, kto o teba nemá záujem. Buď vždy úprimná a obklopuj sa pozitivitou. Rob zo seba lepšieho človeka. Pretože si zaslúžiš byť pre seba tou najlepšou verziou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife