Ľudia sa schádzajú a rozchádzajú. Nie je na tom nič neobvyklé, až kým sa to netýka teba osobne. Neviem, či je horšie dať alebo dostať kopačky, no jedno je isté. Rozchodom si musia prejsť obaja. Ak si aj ty v poslednej dobe prekonala rozchod, a tvoj nádejný budúci je dnes už bývalým, dovoľ mi poradiť ti overené triky, vďaka ktorým na neho budeš zabúdať o čosi rýchlejšie.

  1. Vyplač sa.

Povedzme si úprimne. Zbytočne tu budeš hrať formu, že ťa to netrápi a si silné dievča. Aj keď sa snažíš skalopevne presvedčiť samú seba, že to pre teba nebol najlepší chlap, pravdepodobne si ho aj tak mala dosť rada. A preto sa nesnaž nič potláčať. Radšej sa rovno vyplač, vykrič a vypusti zo seba nahromadené negatívne pocity.

  1. Obklop sa ľuďmi, ktorým na tebe záleží.

Sestra, rodičia alebo kamarátky. Snaž sa tráviť veľa času v prítomností tých, s ktorými sa cítiš príjemne.

zdroj: unsplash.com

  1. Vykecaj sa z toho.

Ani trojhodinová kávička ti pravdepodobne nebude stačiť na to aby si zo seba všetko dostala. No ver mi, zbytočne sa budeš po tichu trápiť a spytovať samej seba, kde si urobila chybu. Budeš sa chcieť vyrozprávať a prebrať detaily toho čo sa udialo. Najlepšie bude ak zavoláš priateľke, ktorej dôveruješ, a tá ti pekne dohovorí, aké je dôležité vážiť si seba a pripomenie ti situácie, v ktorých si bola rovnako zúfala a aj tak si sa cez to preniesla.

  1. Bež sa niekam zabaviť.

Nechcem ťa navádzať na nič zlé, jednoducho verím, že pomôže ak si po rozchode zájdeš niekam poriadne zatancovať. Prídeš na to, že stále sa dokážeš zabaviť, aj keď ťa tvoj drahý už nedrží za ruku. Uvedomíš si, že byť sama nemusí znamenať katastrofu, a že máš vlastne veľa ďalších možností.

         5. Cestuj. 

Nové mesto, nový ľudia, nové zážitky. Perfektná náplasť na zlomené srdce.

zdroj: unsplash.com

  1. Nájdi si nový koníček.

Začni kresliť, tancovať či športovať. Hľadaj niečo v čom sa nájdeš. Niečo, čo ťa dokáže pohltiť a prinúti ťa prestať dookola myslieť na svojho ex. Je skvelé v sebe objaviť skrytý talent a robiť veci, ktoré ťa dokážu zabaviť vo všedný deň a zároveň zamestnať hlavu aj telo.

  1. Čítaj.

Knihy sú skvelým nástrojom, vďaka ktorým sa dá uniknúť z reality. Záleží len na tebe aký žáner si zvolíš. Na trhu existuje množstvo kníh, ktoré človeka dokážu motivovať, alebo mu pomôžu pozerať na svet z inej stránky.

  1. Zoznám sa s niekým novým.

Veľa ľudí si myslí, že na internete nie je možné stretnúť normálneho človeka. No existuje niekoľko zoznamovacích aplikácií, cez ktoré sa tieto šance podstatne zvyšujú. Pokiaľ vieš čo chceš a čo nechceš, a nebojíš sa to otvorene povedať, ani taký Tinder nemusí byť zlý. Ver mi, nie každý je tam s úmyslom stráviť s niekým jednu noc a dovi.

zdroj: unsplash.com

  1. Prestaň ho stalkovať.

Nie. Naozaj ti nepomôže 458 návštev jeho instagramového profilu denne.  A predpokladám, že si na svoju facebookovú nástenku nepridáva príspevky každých 5 minút. Najlepšie bude, keď všetky jeho účty na sociálnych sieťach budeš obchádzať. Nepozeraj si „jeho deň“ a odporúčam si ho vypnúť na chate, po prípade dať unfollow. Vidieť jeho tvár online, pričom ti nepípne žiadna správa môže miestami zabolieť.

10. Nakupuj

Môže to znieť ako klišé, no naozaj to pomáha. S novými vecami sa budeš cítiť ako znovuzrodená. Nadobudneš trochu sebadôvery a pri zháňaní nového oblečenia zabudneš, že ťa niečo vôbec trápilo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.